ua en ru

СБУ другий день обшукує офіс IT-компанії Lucky Labs у Києві

СБУ другий день обшукує офіс IT-компанії Lucky Labs у Києві Фото: Служба безпеки України (СБУ)

Спецслужби вилучили з офісу всю документацію і більше 50 комп'ютерів, заблокувавши також всі рахунки

Служба безпеки України (СБУ) вже другий день проводить обшуки в офісах IT-компанії Lucky Labs в Києві та вилучає техніку. Про це повідомили сьогодні у прес-службі Lucky Labs.

Як зазначається, керівництво і працівники IT-компанії звинувачуються у фінансуванні тероризму, зокрема, перерахування коштів бойовикам ДНР/ЛНР, а також до Криму.


Згідно з повідомленням, близько 15 співробітників СБУ і група "Альфа" вранці 12 квітня в 11:30 заблокували входи і виходи в офіс Lucky Labs на вулиці Краківській у Києві, і до вечора незаконно утримували близько п'ятдесяти співробітників компанії.

Спецслужби вилучили з офісу Lucky Labs всю документацію і більше 50 комп'ютерів, так само було заблоковано всі рахунки компанії.

Як зазначив адвокат компанії Lucky Labs Ігор Черезов, під час обшуку був допущений цілий ряд процесуальних порушень, зокрема, визначення суду про виробництві обшуку офісу по вулиці Краківській було пред'явлено представникам компанії тільки через дві години після його фактичного початку і необґрунтовано грубого вторгнення до офісу.

"Ухвали суду на обшук офісу в бізнес-центрі "Леонардо" взагалі надано не було. Пошуки "документів", якими, нібито, все це час займалися співробітники спецслужб, супроводжувалися обшуком особистих речей персоналу, погромами в кабінетах і навіть зломом особистих автомобілів працівників компанії на парковці. При цьому, ніхто із співробітників не заперечував надати ключі від автомобілів. Очевидно, що метою обшуку було не вилучення будь-яких доказів по справі, а чинення тиску на персонал і керівництво компанії", - йдеться в повідомленні.

Як уточнили у прес-службі, при проведенні обшуків у квартирах керівництва адвокати взагалі не були допущені до слідчих дій.

Компанія буде звертатися із заявою про злочин щодо слідчих СБУ і співробітників прокуратури в Національне антикорупційне бюро, так як "мова йде виключно про корупційні дії з боку правоохоронців, спрямованих на знищення підприємства". "Ми також звернемося з позовом про стягнення матеріального збитку до СБУ, у зв'язку з поширенням прес-службою СБУ недостовірних відомостей у відношенні компанії Lucky Labs", – заявив адвокат IT-компанії.

"Звинувачення на адресу керівництва компанії у веденні підпільного грального бізнесу, в незаконному переказі грошей на офшорні рахунки і, більш того, у спонсоруванні терористів, які прозвучали в прес-релізі СБУ України, ми вважаємо абсурдом і абсолютним порушенням усіх конституційних і правових норм. Це вже не перша спроба силових структур задавити успішний бізнес, який залучає в країну багатомільйонні інвестиції. Мета всього, що відбувається відома – зруйнувати репутацію міжнародної компанії, посилаючись на грубі кліше про пособництві "ворогів України" і терористів", - заявив комерційний директор Lucky Labs Кирило Сигида.

На сьогодні, за повідомленням прес-служби, сили компанії Lucky Labs націлені на розгортання масштабного законного процесу захисту своїх прав та ділової репутації.

Нагадаємо, в минулому році співробітники Державної фіскальної служби (ДФС) вже проводили обшуки в "Ем Айті Компані", частиною якої і є Lucky Labs. Тоді компанію підозрювали у зв'язках з фірмою "Форекс-тренд", але результату суду так і не послідувало.

Lucky Labs — міжнародна група IT-компаній, яка займається розробкою програмного забезпечення вже більше 10 років. Центральний офіс компанії знаходиться в Києві, де в роботі задіяно понад 500 працівників. Компанія працює з найбільшими інвестиційними підприємствами Америки, Японії, Європи, що саме по собі передбачає прозорість і чистоту бізнесу.

"Подібні дії і заяви силових структур наносять величезні збитки, і без того складного, інвестиційному клімату в Україні і роблять неможливим приплив іноземних інвестицій.Саме такі дії силових структур є пособництвом тероризму", - сказано в заяві "Лаки Лабс".

Нагадаємо, збиток IT-компаній від силових операцій сягнув 20 мільйонів доларів за підсумками року.

Як повідомлялося раніше, дані про 70% "сепаратистських" серверів вилучено з контексту.