ru ua

"Україна - Вперед!"


Девіз:
"Україна буде рухатися вперед!"

У 1994 р. міністр юстиції України Василь Онопенко створив і очолив Партію прав людини, яка в січні 1995 р. об'єдналася з Українською партією справедливості і Соціал-демократичною партією в СДПУ.

З'їзд об'єднаної партії, який відбувся в січні 1995 р., обрала своїм лідером Василя Онопенка.

У 1996 р. партія змінила назву на Соціал-демократична партія України (об'єднана) (СДПУ (о)).

Безпосередньо УСДП була створена 3 жовтня 1998 року, після того, як 13 обласних організацій СДПУ (о) вийшли з її складу. Головою партії був обраний народний депутат України Василь Онопенко. 11 грудня 1998 р. УСДП була зареєстрована Міністерством юстиції.

9 лютого 2001 р. УСДП разом з "Батьківщиною" та іншими партіями підписала декларацію про створення виборчого блоку демократичної опозиції "Форум національного порятунку". 22 грудня 2001 р. з'їзд УСДП прийняв рішення про участь партії у парламентських виборах у складі Блоку Юлії Тимошенко.

26 листопада 2005 р. було підписано політичну угоду про створення виборчого блоку партій "Батьківщина" і УСДП - "Блоку Юлії Тимошенко".

4 листопада 2006 р. з'їзд обрав головою УСДП депутата Верховної ради Євгена Корнійчука, який з квітня 2005 р. очолював київську міську партійну організацію УСДП.

11 квітня 2007 р. з'їзд УСДП прийняв рішення створити разом з "Батьківщини" і партією "Реформи і порядок" виборчий блок партій - "Блок Юлії Тимошенко" для участі в дострокових парламентських виборах.

22 грудня 2010 р. Генеральна прокуратура України провела обшук в центральному офісі партії. Голова партії Євген Корнійчук був узятий під варту за звинуваченням у корупційних діях під час роботи I-м заступником міністра юстиції України.

23 грудня 2011 р. лідером партії стала Наталія Королевська, лідер громадянського руху "Вперед!".

14 березня 2012 р. лідер партії Королевська була виключена з фракції "Блок Юлії Тимошенко "Батьківщина"" (раніше фракція БЮТ у Верховній раді). У БЮТ звинуватили Королевську в тому, що вона є проектом Банкової. Того ж дня керівництво партії заявило на своєму офіційному сайті, що обурене і шоковане зрадою з боку керівництва фракції "БЮТ-Батьківщина". Через ці події партія також залишила Комітет опору диктатури, але Королевська запевнила, що партія як і раніше знаходиться в опозиції до нинішньої влади.

15 березня 2012 р. Українська соціал-демократична партія була виключена з Блоку Юлії Тимошенко за звинуваченням в "співпраці з Адміністрацією Президента і правлячим режимом".

22 березня 2012 р. на партійному з'їзді партія була перейменована в "Партію Наталії Королевської "Україна - Вперед!". До Королевської приєдналися її соратники з "Батьківщини". Партія заявила про намір брати участь у парламентських виборах 2012 р. як самостійна сила.

Сьогодні партія "Україна - Вперед!" налічує 5 тис. 843 місцеві осередки партії в 27 адміністративних одиницях України. Зареєстровано понад 70 тис. членів партії.