ru ua

"Наша Україна"


Установчий з'їзд Народного Союзу "Наша Україна", який представляв собою партію прихильників Президента Віктора Ющенка, пройшов 5 березня 2005 р. Партія була створена на основі блоку Віктора Ющенка "Наша Україна", який був заснований демократичними політичними силами ще в 2001 р.

До складу "Нашої України" увійшли керівники майже всіх найбільших українських відомств. Головою ради партії обрано віце-прем'єра Роман Безсмертний, його заступником став голова Ради національної безпеки і оборони України Петро Порошенко. У раду партії увійшли ключові міністри, губернатори, мер Києва Олександр Омельченко і державний секретар України Олександр Зінченко.

Сам Віктор Ющенко на установчому з'їзді був обраний почесним головою партії. Тоді ж йому в урочистій обстановці вручили партквиток № 1. Надалі Ющенко дистанціювався від діяльності партії.

22 жовтня 2005 р. було засновано молодіжне крило Народного союзу "Наша Україна" - "Молодіжний Союз Наша Україна" - Всеукраїнська молодіжна громадська організація.

ІІ з'їзд НСНУ пройшов у два етапи. 12 листопада 2005 р. в ході першого етапу Президент виніс пропозицію про кадрові зміни в керівництві партії, проте вона не була підтримана. 3 грудня на другий етап II з'їзду НСНУ Віктор Ющенко не прибув, проігнорувавши запрошення.

Напередодні парламентських виборів, 25 листопада 2005 р. відбувся установчий з'їзд передвиборного пропрезидентського блоку "Наша Україна". До нього увійшли, власне, Народний союз "Наша Україна", Народний рух України, Християнсько-демократичний союз, Українська республіканська партія "Собор", Конгрес українських націоналістів і Партія промисловців і підприємців України. Лідером виборчого списку партії став прем'єр-міністр України Юрій Єхануров.

На виборах у Верховну раду України блок зайняв лише третє місце, поступившись Партії регіонів і БЮТ. Блок "Наша Україна" набрав 13,95% (3 млн 539 тис. 140) голосів і отримав 81 з 450 місць в парламенті. Максимальну підтримку блок отримав на Західній Україні, в Івано-Франківської області (45,06%). Мінімальна підтримка була в Донецькій області (1,41%).

22 червня 2006 р. було офіційно оголошено про створення "помаранчевої" коаліції, в яку увійшли БЮТ, Народний Союз "Наша Україна" і СПУ. Згідно з коаліційною угодою, блок "Наша Україна" отримував посаду голови Верховної Ради (Петро Порошенко) і контроль над силовим блоком, зовнішньої і оборонної політики. Однак чвари всередині коаліції призвели до її розпаду. Політична криза привела до розпуску парламенту.

Перед тим 21 жовтня - 11 листопада пройшов III з'їзд партії. На ньому, зокрема, було підтримано рішення керівництва партії про перехід в опозицію. 7 грудня політрада партії обрала головою НСНУ Віктора Балогу.

31 березня 2007 р. відбувся IV з'їзд партії. На ньому новим головою партії був обраний В'ячеслав Кириленко. У вересні 2010 р. новим головою "Нашої України" був обраний колишній глава української спецслужби Валентин Наливайченко. Ющенко залишився її почесним головою.

5 липня 2007 р. "Наша Україна" створили передвиборчий блок "Наша Україна - Народна самооборона" разом з такими партіями "Вперед, Україна!", Народний рух України, Християнсько-демократичний союз, Українська республіканська партія "Собор", Конгрес українських націоналістів, Європейська партія України, Українська народна партія, Партія захисників вітчизни і Громадянська партія "Пора". Пізніше Конгрес українських націоналістів вийшов зі складу блоку.

Перша десятка списку НУ-НС на парламентських виборах 2007:

1. Юрій Луценко, лідер партії "Народна Самооборона";
2. В'ячеслав Кириленко, голова Народного Союзу "Наша Україна";
3. Арсеній Яценюк, міністр закордонних справ України;
4. Анатолій Гриценко, міністр оборони України;
5. Микола Катеринчук, голова політичної партії "Європейська партія України";
6. Ольга Герасим'юк, член Народного Союзу "Наша Україна";
7. Юрій Павленко, голова Житомирської обласної державної адміністрації;
8. Ксенія Ляпіна, керівник аналітичної групи громадської організації "Інститут конкурентного суспільства";
9. Руслан Князевич, член Народного Союзу "Наша Україна";
10. Володимир Ар'єв, директор ТОВ "Студія "Зміна".

За підсумками виборів блок "Наша Україна - Народна Самооборона" зайняв третє місце, отримавши 14,15% (72 місця в парламенті).

27 грудня 2008 р. відбувся II етап VI з'їзду партії. На ньому новим головою партії був обраний Віктор Ющенко.

24 вересня 2010 року в Києві відбувся IX з'їзд політичної партії "Наша Україна". З'їзд затвердив склад політради в кількості 140 осіб. Валентин Наливайченко був обраний головою політради. На цій посаді Валентин Наливайченко змінив Віру Ульянченко.

Чинний тоді Президент України Віктор Ющенко взяв участь у президентських виборах 2010 р. як самовисуванець. Згідно з результатами виборів Ющенко набрав 5,45% голосів виборців, або 1 млн 341 тис. 539 дійсних голосів.

У листопаді 2011 р., майже за рік до парламентських виборів 2012 р., партія "Наша Україна" почала переговори з Українською народною партією, Конгресом українських націоналістів і Української платформою "Собор" щодо об'єднання в єдину партію. На початку червня 2012 р. "Наша Україна" вирішила йти на вибори на чолі з колишнім президентом Віктором Ющенком. Наприкінці травня 2012 р., голова політради партії Валентин Наливайченко подав у відставку з посади і призупинив своє членство в партії. 25 червня 2012 р. лідер Української платформи "Собор" Павло Жебрівський повідомив про те, що його партія виходить з переговорного процесу про об'єднання з партіями "Наша Україна" і Українською народною партією.

26 червня 2012 року голова "Нашої України" Віктор Ющенко оголосив про досягнення домовленості з Українською народною партією і Конгресом українських націоналістів щодо спільної участі в парламентських виборах 2012 р. До об'єднання приєдналися також близько 30 громадських організацій. При реєстрації кандидатів у народні депутати назва об'єднання буде сформульовано, як "Союз патріотичних сил "Наша Україна".

27 липня 2012 р. "Наша Україна" обрала головою політради партії Сергія Бондарчука.

На даний момент у фракцію НУ-НС у Верховній раді входить 62 народних депутата (після виборів 2007 р. було 72).