ua en ru

Стрєлков розповів, як повернути Донбас Україні

Стрєлков розповів, як повернути Донбас Україні Ігор Гіркін (Стрєлков)

Сепаратисти сподіваються отримати важелі впливу на Київ.

Екс-командир бойовиків самопроголошеної "Донецької народної республіки" Ігор Гиркин, відомий також під псевдонімом "Стрєлков" висловив думку, що проект "Новоросія" в нинішньому вигляді - це "повний провал". Про це повідомив в ході засідання громадського руху "Новоросія", відео якого опубліковано на сервісі відеохостингу YouTube.

За словами Гіркіна спочатку була зроблена ставка на те, щоб домовитися з Україною.

"Він був про те, що ми повертаємо в Україну в її складі дві автономії - Донецьку та Луганську на чолі з нашими ставлениками. За це Україна де-факто визнає перехід Криму до Росії. Потім ми починаємо поступово повертатися на круги своя. Санкції починають поступово скасовуватися. Все стає як було плюс Крим", - каже Гіркін.

На думку бойовика, цей план сильний тим, що якщо Донецьк і Луганськ повертаються у вигляді автономії, Україна стає федеральним державою і тоді з'являється "запобіжник на її входження в НАТО".

"Росія отримує у вигляді регіонів союзників, важелі впливу на Київ. І все знову заспокоюється, можна далі їздити в Ніццу, можна далі летіти в Лондон, можна далі виводити гроші та продавати ресурси за різану папір, яку можна відправляти назад в швейцарські банки", - уклав Гиркин.