ua en ru

В Україні ожеледь: як правильно ходити по вулицях і залишитися в живих

В Україні ожеледь: як правильно ходити по вулицях і залишитися в живих Як не впасти на льоду на вулиці (колаж РБК-Україна)

В Україні з 17 листопада пішов сніг, який перетворився в ожеледь

В більшості регіонів України з 17 листопада почав йти сніг, а вранці 18 листопада він перетворився на ожеледь. Для того, щоб не впасти на вулиці ми підготували кілька важливих порад. Як залишитися в живих, читайте в матеріалі Styler.

Перше і основне правило - відмовтеся від взуття на підборах і платформі! Вибирайте зручне взуття, бажано з гумовою підошвою. Найкраще в ожеледь взувати чоботи або черевики з широким носом, товстою рифленою підошвою зі змішаним протектором.

Вибирайте правильний одяг, який не буде сковувати рухи. Це може бути м'який пуховик або об'ємна шуба. До того ж якщо ви все-таки впадете, падати не боляче, а м'яко.

Як ходити і не впасти?

  • Уявіть себе пінгвіном і не бійтеся виглядати смішно. Трохи зігніть ноги, не напружуйте коліна, семеніть, наступаючи на всю підошву.
  • Намагайтеся не поспішати і ходіть повільно, не підіймайте ноги високо. Чим дрібніше крок, тим краще. В найбільш небезпечних місцях можна повільно ковзати.
  • Не тримайте руки в кишенях і відмовтеся від сумок з довгими ручками.
  • Забудьте про розмови телефоном. Дивіться перед собою і не відволікайтеся.
  • Намагайтеся ходити по краю тротуару, там зазвичай більше зкатаного снігу, ніж льоду.
  • Не забувайте, що найбільшу небезпеку в ожеледь представляють сходи (рекомендується ставити на кожну сходинку обидві ноги, а не крокувати як зазвичай), узбіччя доріг, залізні кришки люків, а також місця з пристойним ухилом. Намагайтеся не ходити біля цих місць.

Що робити, якщо ви все-таки падаєте?

  • Щоб нічого не зламати при падінні напружте м'язи і постарайтеся згрупуватися.
  • Якщо ви падаєте назад, розкиньте руки в сторони, щоб не впасти на лікті. Постарайтеся вигнути спину дугою, підтягніть підборіддя до грудей. Це може врятувати від удару потилицю. Якщо виходить, спробуйте перенести вагу тіла вбік, таке падіння не принесе численних травм.
  • Якщо ви падаєте на живіт, зігніть в ліктях і напружте руки, щоб амортизувати удар.
  • Якщо ви падаєте на бік, не розставляйте руки в сторони, притисніть їх до тіла. Вигніть спину дугою, стисніться у грудку, притягніть ноги до грудей.
  • Якщо ви падаєте на сходах, терміново закрийте руками голову й обличчя. Не гальмуйте падіння, так ви отримаєте більше травм.

Якщо ви все-таки упали, не зволікайте і зверніться до травмпункту. Краще нехай лікар огляне вас і ви будете впевнені, що все добре. Якщо ви забилися - прикладіть до цього місця на 20 хвилин холод і робіть так кілька разів.

Як ми раніше писали, синоптики в Україні попередили про ожеледицю ще кілька регіонів. Області на півночі та в центрі, а також Одеську область.