ru ua

Голубовська назвала найбільш небезпечні види коронавірусів

Голубовська назвала найбільш небезпечні види коронавірусів Медик назвала найбільш небезпечні коронавіруси (колаж РБК-Україна)

Інфекціоніст Голубовська пояснила, які з коронавірусів найнебезпечніші

Відомий київський інфекціоніст Ольга Голубовська повідомила, які з коронавірусів найнебезпечніші. Як відомо, їх у світі циркулює всього сім. За словами лікаря, саме COVID-19 являє собою загрозу і ураження легенів, а також ще два штами.

Про це медик розповіла в бліц-інтерв'ю від МОЗ. На відео, опублікованому в Telegram-каналі "Коронавірус в деталях", вона відповіла на питання про сезонності вірусу, який викликав пандемію в світі.

"Чотири коронавіруси постійно циркулюють у природі, і ми заражалися ними все життя – вони завжди викликали легкий респіраторний синдром. Але цей - один з трьох небезпечних, які викликають ураження легенів", – підкреслила фахівець.

Також медик зазначила, що ступінь тяжкості хвороби буде залежати від того, наскільки близьким був контакт здорової людини з інфікованим.

"Вже на сьогодні нам відомо, що ступінь тяжкості захворювання і його ймовірність залежать від дози вірусу. Через особливості передачі вона буде більш інтенсивною в зимовий період, відповідно, і хворих буде більше", – зазначила Голубовська.

Інфекціоніст повідомила, що справжня статистика захворюваності коронавірусом в Україні набагато більше, ніж офіційна, тобто хворих в рази більше.

Як ми раніше писали, Голубовська назвала головне ускладнення COVID-19 і як уникнути важких наслідків.