Запаморочення при вставанні може говорити про небезпечний хронічний синдром

Субота 08 серпня 2020 07:30
Запаморочення при вставанні може говорити про небезпечний хронічний синдром
Якщо ви відчуваєте запаморочення при вставанні, прислухайтеся до свого організму (фото: freepik))

Запаморочення при вставанні може свідчити про розвиток небезпечного стану

Якщо ви часто відчуваєте запаморочення і слабкість, коли встаєте, це може бути симптомом небезпечного хронічного стану - деменції.

Лікарі пояснюють подібні симптоми тим, що при зміні положення тіла відбувається різке падіння систолічного артеріального тиску і це може бути пов'язано з нейродегенеративними процесами, пише журнал Neurology.

Деменцією називають придбане слабоумство, стійке зниження пізнавальної діяльності з втратою раніше засвоєних знань і практичних навичок і утрудненням чи неможливістю придбання нових. Деменція являє собою розпад психічних функцій, що відбувається в результаті захворювання або пошкодження головного мозку. Найбільш часто деменція спостерігається в старості, її ще називають старечим маразмом.

Автори статті вивчили історію хвороби 2 131 людини, середній вік яких становив 73 роки. На момент початку дослідження ні у кого з них не було виявлено деменції.

Протягом наступних 12 років учасників дослідження вивчали на предмет розвитку деменції. Це захворювання розвинулося у 22% учасників. А у людей з систолічною ортостатичною гіпотензією (запамороченням при вставанні) ймовірність розвитку деменції була майже на 40% вище.

Примітно, що учасники дослідження, у яких показання систолічного артеріального тиску при зміні положення тіла з сидячого в стояче змінювалися сильніше за все, мали найбільшу схильність до деменції.

Раніше лікарі назвали найкориснішу позу для сну, яка полегшує травлення і запобігає зморшкам.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся