ua en ru

В Україні склали чорний список російських книг, Янукович не з'явився на допит ГПУ та інші новини 11 серпня

В Україні склали чорний список російських книг, Янукович не з'явився на допит ГПУ та інші новини 11 серпня Фото: у список заборонених потрапили книги ідеологів російського шовінізму

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

У вівторок 11 серпня головними темами дня стали складання в Україні чорного списку російських книг, брифінг Артема Ситника, на якому він розповів про підготовку до роботи Національного антикорупційного бюро, повідомлення про те, що Віктор Янукович не з'явився на допит у ГПУ, а також заяву заступника міністра оборони Петра Мехеда про те, що в Україні можливі ще три хвилі мобілізації.

В Україні склали чорний список російських книг

Служба безпеки України склала "чорний список" російських книг, заборонених для ввозу в країну через їх антиукраїнського змісту. У цей список увійшли 38 видань різних жанрів: від наукової фантастики і політичної публіцистики до історичних праць та збірників журналістських статей. Як передає російське видання "Комерсант", заборонений ввіз літератури, яка пропагує ідеологію людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму", "посягає на територіальну цілісність та конституційний лад України".

У свою чергу, в Росії оперативно відреагували на книжковий заборону в Україні. Так, директор департаменту інформації і друку Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова з нагоди складання чорного списку російських книг процитувала у своєму Facebook "Горі від розуму" Грибоєдова.

"Державний комітет телебачення і радіомовлення України, мабуть, на правах реклами, опублікував список книг російських авторів, заборонених до ввезення на територію країни. Зроблено це було, як я розумію, без будь-якого судового розгляду. Подібні випадки у світовій історії не рідкість. Докладно вони описані і вітчизняними дипломатами. Так, у безсмертному творі Олександра Грибоєдова "Горі від розуму" є примітний діалог: Засланні: Сергій Сергеич, ні! Вже коли зло припинити: Забрати всі книги би та спалити", - написала Захарова.

У Державному комітеті телебачення і радіомовлення у відповідь на реакцію російського Мзс порівняли заборонені до ввезення книги з "Майн Кампф" (Mein Kampf) Адольфа Гітлера. Так, у комітеті заявили, що в список потрапили книги ідеологів російського шовінізму, які "заперечують право українців мати свою державу, розпалюють міжетнічну і релігійну ворожнечу, виправдовують російську військову агресію проти України". І разом з тим в Держтелерадіо підкреслили, що діють у відповідності зі статтею 28 Закону України "Про видавничу справу".

Государственный комитет телевидения и радиовещания Украины, видимо, на правах рекламы, опубликовал список книг российск...

Posted by Maria Zakharova on 11 августа 2015 г.

Ситник розповів про підготовку до роботи НАБ

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник на брифінгу розповів про підготовку до роботи відомства. Зокрема, він повідомив, що моніторингова місія Європейського союзу приїде в Україну 2 вересня, щоб перевірити прогрес створення НАБ, а також виконання тих заходів, які передбачені у програмі запровадження безвізового режиму.

Крім того, Ситник розповів про те, що в роботі НАБ пріоритетною буде боротьба з корупцією у судовій гілці влади. За його словами, у перспективі буде створено окремий підрозділ детективів, яке буде займатися виключно цим сегментом. Він додав, що другий за важливістю для НАБ сферою є державні закупівлі.

Також глава бюро заявив, що створення антикорупційної прокуратури в Україні, яка буде здійснювати нагляд за проведенням досудового розслідування пов'язаних з корупцією справ, може затягнутися.

Не обійшов увагою Ситник і кадрове питання, зазначивши, що в штат бюро на сьогоднішній день зараховані 15 працівників, а тренування перших детективів починається 25 серпня.

Янукович не з'явився на допит ГПУ

Екс-президент України Віктор Янукович не з'явився на допит в ГПУ, який був запланований на вівторок. Замість нього прийшов його адвокат Віталій Сердюк. Останній пояснив, що Янукович не з'явився в Генпрокуратурі, оскільки побоюється за своє життя. Також Сердюк нагадав, що колишній глава держави готовий дати свідчення за місцем свого знаходження шляхом відеоконференції.

У свою чергу, начальник управління спеціальних розслідувань головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що у Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ немає інформації про загрозу життю Януковича в Україні. Він підкреслив, що адвокати пов'язують потенційну загрозу життя свого підзахисного виключно з випадком, який нібито стався ще 21-22 лютого 2014 р., коли він покидав Київ.

Разом з тим Горбатюк заявив, що українська сторона досі не отримала від Росії відповіді на запит про видачу екс-президента, причому, в РФ навіть не повідомили про те, що Янукович на території країни.

Крім того, Апеляційний суд Києва відмовився розглядати апеляцію захисту колишнього глави держави щодо початку процедури заочного судового розгляду. У свою чергу адвокат повідомив, що буде оскаржувати рішення у Вищому спеціалізованому суді України та в разі повторного негативного рішення в Європейському суді з прав людини.

Можливі ще три хвилі мобілізації в Україні

Заступник міністра оборони України Петро Мехед під час брифінгу повідомив про те, що можливі ще три хвилі мобілізації в Україні. За його словами, проведення сьомої, восьмої і дев'ятої хвиль мобілізації залежить від розвитку ситуації на Донбасі. Також Мехед зазначив, що проводиться робота по збільшенню кількості військовослужбовців-контрактників.

"В залежності від розвитку ситуації, можливо, буде і сьома, і восьма і дев'ята (хвиля мобілізації - ред.). Але ми зараз проводимо активну роботу щодо того, щоб збільшити кількість військовослужбовців, які готові підписати контракт. У цьому плані зараз як раз Генеральний штаб опрацьовує варіант, щоб термін контракту був фіксований - це півроку, рік", - повідомив заступник міністра.

Також, Мехед повідомив про те, що план шостої хвилі мобілізації, яка на даний момент триває, виконаний на 50%.

Крім того заступник міністра заявив, що всі підпадають під указ про демобілізацію військовослужбовці Збройних сил України будуть демобілізовані до кінця вересня 2015 р.