Порошенко виступив на засіданні Ради регіонального розвитку, в Мінську допрацьовують угоду про відвід озброєння та інші новини 9 вересня

НовиниПолітика    10.09.2015 - 07:30
Фото: засідання Ради регіонального розвитку
Фото: засідання Ради регіонального розвитку

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

В середу 9 вересня головними темами дня стали виступ глави Єврокомісії Жана-Клода Юнкера на пленарній сесії Європейського парламенту, засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Петра Порошенка, повідомлення про те, що угода про відвід озброєння в процесі доопрацювання, а також заява глави місії бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Таны де Зулуета про те, що ОБСЄ не буде спостерігати за виборами" ДНР/ЛНР.

 

Юнкер виступив на пленарній сесії Європейського парламенту

На пленарній сесії Європейського парламенту в Страсбурзі глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що Європейський союз "не в хорошому стані", при цьому, що конкретно має на увазі, він не уточнив.

"Європейський союз не в хорошому стані. Нам не вистачає союзу, нам не вистачає Європи. І ми повинні це змінити", - сказав глава ЄК.

Крім того, на думку Юнкера, те, що відбувається в Сирії сьогодні, може відбутися в Україні завтра, а також додав, що додав, що Євросоюз повністю підтримує Президента Петра Порошенка у процесі реформ.

"Те, що відбувається в Сирії сьогодні, може відбутися в Україні завтра, тому ми не повинні розділяти біженців за релігійними ознаками, або переконаннями", - сказав він.

Також Юнкер заявив, що кордони в Європі недоторканні і про це повинна пам'ятати Російська Федерація.

"Кордони в Європі недоторканні - це маємо пам'ятати в Москві. Це особливо важливо у відношенні Польщі та країн Балкан, тобто країн Балтії", - сказав він.

 

Засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Петра Порошенка

Вчора, 9 вересня, відбулося засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка, в ході якого глава держави підняв на обговорення кілька важливих тем. Зокрема, Порошенко повідомив, що роз'яснювальна робота щодо змін в Конституцію України і децентралізації зараз стає пріоритетом для влади. Також він зазначив, що в українських префектів буде значно менше повноважень, ніж у їх колег у Європі. Крім того, Президент заявив, що децентралізації в питаннях оборони, боротьби з корупцією або зовнішньої політики не буде.

У той же час глава держави підкреслив, що в разі введення військового або надзвичайного стану зміни в Конституцію України прийматися не будуть.

Крім того, Порошенко заявив, що місцеві вибори в Маріуполі повинні відбутися 25 жовтня, а також повідомив, що Верховна Рада призначить дату місцевих виборів у населених пунктах на Донбасі, які розташовані на лінії зіткнення, після стабілізації ситуації на цих територіях.

"Я не є людиною, яка носить рожеві окуляри. І саме тому нам треба зміцнювати нашу армію і бути готовими в будь-який момент до зриву мінських угод і настанню... Ще раз підкреслюю, якщо Москва все ж вирішить поховати мінські угоди, то ми повернемося до змісту змін до Конституції. Я жодним чином не збираюся прискорювати цей процес. Я буду відвертим з власним народом, з його представниками, з місцевою та центральною владою", - заявив Порошенко.

Угода про відвід озброєння в процесі доопрацювання

У Мінську (Білорусь) 8 та 9 вересня відбулися переговори Тристоронньої контактної групи Україна-Росія-ОБСЄ, але представникам не вдалося знайти компроміс у першочерговому питанні.

За підсумками зустрічі, представник так званої "Луганської народної республіки" Владислав Дейнего заявив, що текст угоди про відвід озброєння калібром менше 100 мм знаходиться в процесі доопрацювання, передає сепаратистський сайт "Луганський інформаційний центр".

"Закінчила працювати група (підгрупа тристоронньої контактної групи - ред). Узгодженого тексту поки немає, в процесі доопрацювання", - сказав Дейнего.

Зазначається, що "основною точкою спотикання на засіданні стали строки відведення озброєнь з так званих "проблемних точок", в числі яких "райони Попасній, "Бахмутки", Щастя".

ОБСЄ не буде спостерігати за виборами" ДНР/ЛНР

Глава місії бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Тана де Зулуета заявила, що місія не буде спостерігати за проведенням виборів у так званих Донецької та Луганської "народних республіках", так як вони не є державами-членами ОБСЄ.

"Ми працюємо на запрошення української влади з нашої власної методології. Один з принципів ОБСЄ: ми завжди працюємо на запрошення держави-члена ОБСЄ. Ми не можемо приймати запрошення якогось освіти, яка не є державою-членом ОБСЄ і не може забезпечити умови, про які я говорила", - заявила Тана де Зулуета.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top