Зубко: новий механізм монетизації субсидій може запрацювати наприкінці наступного опалювального сезону

П'ятниця 20 травня 2016 13:39
Зубко: новий механізм монетизації субсидій може запрацювати наприкінці наступного опалювального сезону
Фото: Геннадій Зубко

Нова система заснована на принципі особистих рахунків

Віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що новий механізм монетизації субсидій може запрацювати наприкінці наступного опалювального сезону, передає прес-служба Мінрегіону.

Зокрема, міністр вважає, що вже наприкінці наступного опалювального сезону може запрацювати нова система, заснована на принципі особистих рахунків.

"В Україні 5,5 млн субсидіантів. Вони мають бути верифіковані, отримавши особисті рахунки. Ми пропонуємо країні і суспільству подолати шлях, яким вже пройшли Польща, Литва, Латвія, які впровадили механізми енергоефективності й утричі зменшили енерговитрати", - підкреслив Зубко.


Він розповів про механізм держпідтримки, який пропонує уряд.

"Механізм державної підтримки, який ми пропонуємо, діє за простим принципом: кожна людина, яка потребує субсидію - отримує захист від держави; а той, хто може сплачувати - отримує мотивацію забезпечити власну енергоефективність через компенсацію витрат від держави в розмірі 30% або 40%", - пояснив віце-прем’єр.

На його думку, важливо встановити технічні рамки енергоефективності будівель, комерційного обліку тощо - те, що дозволить управляти споживанням.

Нагадаємо, міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, може зрости до 8-9 млн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся