ru ua

Журналісти викрили розвідника РФ серед спостерігачів місії ОБСЄ

Журналісти викрили розвідника РФ серед спостерігачів місії ОБСЄ Фото: ОБСЄ

При цьому в українському МЗС і СБУ не розпізнали в ньому шпигуна

Серед спостерігачів спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ у Луганській області опинилися військові розвідники з Російської Федерації. Журналісти розшукали докази, що в міжнародній місії працюють розвідники з країни-агресора, повідомляє ТСН.

Як зазначається, досі на адресу ОБСЄ звучали лише загальні підозри, що ця місія не така вже й незалежна. Які ж саме обов'язки виконують кадрові військові з головного розвідуправління РФ в Україні - керівництво ОБСЄ деталей не розголошує.

Повідомляється, що журналістка ТСН "застала на гарячому", як один із розвідувачів у вільний від патрулювання час проводив ще й пропаганду за "русский мир" жителям Луганської обл.

"Не хвилюйтеся! Ми ще трошки повоюємо в Сирії і повернемося", - таку "заспокійливу" пропаганду провадив член місії ОБСЄ.

"Згодом виявилося, що чоловік не лише член місії, а й спецпризначенець головного розвідуправління РФ. Проте спершу на камеру він зізнавався в любові до України. А вже пізніше погрожував журналістам за зйомку. Уже за півгодини його керівництво звільнить і пояснить - за те, що представник відомої організації у центрі міста блукав напідпитку", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, аби приховати скандал, колеги з інших країн спробують заховати його в готельний номер. Керівництво луганського осередку на знімальну групу ТСН викличе охорону. А речник ОБСЄ в Україні наголосить - за непристойну поведінку пробачення не буде жодному із членів їх команди.

"Було б несправедливо якби цей інцидент з однією людиною кинув тінь на 590 міжнародних спостерігачів", - заявив речник.

Як повідомляється, журналісти запитали і в київському осередку, і в головному австрійському офісі чому керівництво ОБСЄ так переймається лише поведінкою, а не минулим своїх підопічних. Там лишень запевнили, що у складі моніторингових груп на Донбасі працює усього 32 громадянина з країни-агресорки, і всі вони - професіонали. Тим часом той, кого в ОБСЄ називають фахівцем - журналісти застали за збиранням валізи.

"Я Максим Удовиченко, я справді спостерігач ОБСЄ. Так, я служив у російських збройних силах. Так, я спецназівець в головному розвідуправлінні. Ти потрапила не на ту рибу. Я офіцер ГРУ. Вони мене зараз викликали, вони ж знають хто я", - розповів чоловік журналістці на камеру та додав, що потрапити у міжнародну місію йому було не складно.

Відзначається, що не розпізнали у спостерігачі ворожого розвідника і в українському МЗС, і в СБУ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спостерігача СММ ОБСЄ відсторонили за неналежну поведінку.