ua ru

Зеленський анонсував скорочення повноважень Окружного адмінсуду Києва

Зеленський анонсував скорочення повноважень Окружного адмінсуду Києва Фото: Володимир Зеленський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Президент України Володимир Зеленський анонсував скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва. Для цього він направить до Верховної ради три законопроекти.

Про це він сказав журналістам в аеропорту "Бориспіль", де зустрічали українських моряків судна Stevia, звільнених з піратського полону, передає ТСН.

Зеленський заявив що "усі незадоволені деякими кроками окремих суддів ОАСК".

"Я вже підписав подання законопроекту. Там не зовсім скасування. Там у межах чинного законодавства. Те, що я можу, ми заберемо всі ті повноваження, через які раніше деякі судді ОАСКу могли робити ті, мені здається, несправедливі, неправильні речі, через які суспільство незадоволене діями суддів цього суду", - додав він.

Зеленський повідомив, що законопроекти стосуються судової гілки влади, і у понеділок, 15 лютого, вони мають стати публічними.

"Там три законопроекти. І буде обов'язково законопроект, на який всі чекали - це про Вищу раду правосуддя. Я все це підписав. Повинно бути в понеділок", - сказав він.

Як повідомляло РБК-Україна, Окружний адміністративний суд міста Києва скасував рішення міської влади про перейменування Московського проспекту на честь Бандери. Київська міська державна адміністрація готує апеляцію на це рішення ОАСК.

Нагадаємо, на початку лютого Вищий антикорупційний суд прийняв рішення про примусовий привід судді глави Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка.