ua en ru

"Запоріжсталь" приступає до масштабної реконструкції доменної печі

"Запоріжсталь" приступає до масштабної реконструкції доменної печі Фото: на ДП №3 встановлять нову систему аспірації

ПАТ "Запоріжсталь" розпочало підготовку до масштабної реконструкції доменної печі №3. Про це йдеться в повідомленні прес-служби підприємства.

Повідомляється, що проект, інвестиції в який складуть близько 1,47 млрд гривень, реалізують з використанням самих прогресивних технологій.

"Перша інновація - розробка інтелектуальної 3D моделі печі. Вперше в Україні при реалізації великих інфраструктурних проектів комбінат "Запоріжсталь" використав кращу світову практику – створив інтелектуальну модель доменної печі, яка підвищить ефективність реконструкції, скоротить терміни її проведення. При створенні інтелектуальної моделі фахівці за допомогою сучасних IT-технологій проаналізували понад 15 тис. креслень. Завдяки цьому ефективному інструменту на етапі планування виявили та усунули понад 11 тис. помилок", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі "Запоріжсталі" також заявили, що на ДП №3 встановлять нову систему аспірації, яка забезпечить очищення викидів від пилу на рівні 20 мг/м3.

"В реконструкції ДП №3 врахована екологічна складова: доменну піч оснастять сучасною системою аспірації, яка відповідає найсуворішим європейським нормам. При цьому робота системи аспірації буде контролюватися приладами безперервного автоматичного контролю в онлайн-режимі", - заявив Генеральний директор ПАТ "Запоріжсталь" Ростислав Шурма.

Ще одним нововведенням, яке застосовується при реконструкції ДП №3, буде метод великовузлового складання нових елементів печі, йдеться в повідомленні. Для цього на території комбінату створили спеціальну будівельну площадку. Новому обладнанню та конструкцій присвоять QR-коди, які автоматизують і систематизують збірку. Для збірки і монтажу крупноузловых елементів печі комбінат укладає договір з відомою європейською компанією на послугу за надання потужного крана вантажопідйомністю 1600 т.

"В рамках реконструкції доменної печі встановлять нове безконусний завантажувальний пристрій, збільшать з 16 до 20 кількість фурменных приладів і проведуть комбіновану футеровку з використанням новітніх технологій. Крім того, на ДП №3 замінять вагон-ваги на конвеєрну шихтоподачу, систему охолодження печі обладнують мідними холодильниками", - повідомили в прес-службі.

Реконструкцію ДП №3 планують почати в листопаді 2016 року і завершити за 5 місяців. Вже у липні на території комбінату на спеціальній будівельному майданчику почнеться великовузлова збірка елементів ДП №3.