ua en ru

"Запоріжсталь" відзвітувала про виконання заходів в рамках екологічного меморандуму

"Запоріжсталь" відзвітувала про виконання заходів в рамках екологічного меморандуму Фото: Запоріжсталь

У Запорізькій міській раді пройшла відкрита нарада за підсумками виконання Меморандуму, підписаного 9 червня 2016 року між міською владою та промисловими підприємствами Запоріжжя про проведення заходів, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Як зазначив начальник управління екології міськради Гліб Золотарьов, за три місяці з 15 заходів вже виконано вісім. В результаті промислові підприємства скоротили обсяг викидів на 770 тонн в рік. У свою чергу промисловці прозвітували про виконання заходів в рамках меморандуму. Першим з доповіддю про виконання екологічної модернізації виробництва виступив генеральний директор "Запоріжсталі" Ростислав Шурма. Він повідомив, що з 2012 по 2016 роки комбінат вклав в екологічну модернізацію виробництва 5,6 млрд грн, що дозволило скоротити викиди в атмосферу на 28%.

При цьому, за словами генерального директора "Запоріжсталі", найважливішим інвестиційним проектом для комбінату залишається будівництво киснево-конвертерного цеху, що дозволить відмовитися від застарілого мартенівського виробництва. Для реалізації цього проекту "Запоріжсталі" необхідно залучити іноземного інвестора. Загальна сума необхідних інвестицій у проект – понад 1,3 млрд доларів. При цьому Ростислав Шурма зазначив, що всі кошти, які комбінат заробляв з 2012 року, реінвестувались у екологічну модернізацію виробництва. Зараз "Запоріжсталь" веде підготовчі роботи до будівництва киснево-конвертерного цеху, інвестувавши в проект понад 300 млн грн. За словами генерального директора, для подальшої реалізації проекту будівництва киснево-конвертерного цеху необхідно залучення кредитних коштів. Будівництво конвертерного цеху дозволить комбінату повністю відмовитися від застарілого мартенівського виробництва і істотно знизити техногенне навантаження на навколишнє середовище – очікуване скорочення викидів в атмосферу становитиме на рівні 25% від загальних викидів комбінату.

Крім того, Ростислав Шурма детально зупинився на екологічній модернізації аглофабрики, яку комбінат завершує в 2016 році.

Ростислав Шурма повідомив, що параметри роботи кожної газоочистки необхідно об'єднати в єдину автоматизовану систему управління виробництвом, яка дозволить в режимі онлайн контролювати роботу газоочисного обладнання: "Як тільки ми закінчимо проект по аглофабриці, і вся система автоматичного керування виробництвом буде замкнута в єдиний цикл, ми всі ці параметри зможемо вивести в громадський доступ"

За підсумками наради міський голова Запоріжжя Володимир Буряк доручив створити робочу групу при міськраді, до складу якої увійдуть фахівці-екологи, так і представники громадськості. Після чого мер запропонував громадськості переміститися із залу засідань на промислові майданчики заводів – щоб особисто переконатися в тому, як іде виконання заходів на ділі. Ініціативу мера підтримав Ростислав Шурма, запропонував відвідати "Запоріжсталь". Однак представники громадськості від відвідування комбінату відмовилися, запевнивши присутніх, що дані про виконання комбінатом взятих на нього екологічних зобов'язань достовірні.