ru ua

ЗАТ "Нікопольський завод сталевих труб "ЮТіСТ" визнано банкрутом

Госпсуд Дніпропетровської області 8 червня визнав ЗАТ "Нікопольський завод сталевих труб "ЮТіСТ" банкрутом і почав ліквідаційну процедуру строком на рік. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Справа про банкрутство заводу "ЮТіСТ" порушено за заявою Фонду соцзахисту інвалідів в серпні 2010 року. Загальна кредиторська заборгованість компанії - 508,06 млн грн, з яких 368,98 млн грн - перед Укрсоцбанком. За клопотанням банку був призначений арбітражний керуючий "ЮТіСТ" Олександр Зімніци.
"ЮТіСТ" створений в 2000 році на базі двох цехів Нікопольського південнотрубного заводу (НПТЗ). Виробляє безшовні гарячодеформовані і холоднодеформовані труби з вуглецевих і легованих марок сталі. Потужності дозволяють виробляти близько 80 тис. т труб в рік. Але в 2010 році завод виробив лише 15,3 тис. т продукції. За дев'ять місяців минулого року виручка склала 120,75 млн грн, збиток - 39,9 млн грн. За даними ДКЦПФР, найбільшими власниками "ЮТіСТ" є "Стальпром" (37,5% акцій), "Метпром" (27,5%) і НПТЗ (25%). Але за даними учасників ринку, контроль над заводом здійснюють структури власника ЛАЗ Ігоря Чуркіна. Сам бізнесмен цю інформацію не коментує, але близький до нього джерело підтверджує її.
На початку 2000-х років "ЮТіСТ" залучив близько 50 млн дол. кредитних коштів під реалізацію програми модернізації устаткування, що не була проведена. У 2008 році "ЮТіСТ" звернувся в Госпсуд Дніпропетровської області з проханням порушити справу про власне банкрутство. Завдяки тому, що керуючим санацією заводу був призначений голова його правління - Михайло Єсаулов, завод зміг вивести всі оборотні кошти, каже начальник управління проблемною заборгованістю Укрсоцбанку Максим Кисельов. Пізніше справу про банкрутство "ЮТіСТ" було припинено, а в 2010 році порушено знову, але вже за заявою основних кредиторів.
Кредитори не зацікавлені ліквідувати "ЮТіСТ", говорить Кисельов: "Це не дозволить нам повернути гроші. Ми прагнемо залучити інвестора і зараз займаємося активним його пошуком. Але поки ніхто особливо не хоче інвестувати свої кошти в "ЮТіСТ". У трубно-колісної компанії "Інтерпайп" і трубному холдингу Centravis підтвердили, що отримували пропозиції взяти "ЮТіСТ" в управління, проте не стали коментувати своє рішення.