ua ru

Після заміни АТО на ООС важливо захистити права мирного населення, – Тарута

Після заміни АТО на ООС важливо захистити права мирного населення, – Тарута Фото: Сергій Тарута (facebook.com/osnovaparty)

Нардеп підкреслив, що найближчим часом він буде з військовими обговорювати спрощення перетину лінії розмежування

Після зміни формату військової операції на Донбасі потрібно не допустити погіршення гуманітарної ситуації в регіоні. Про це в ефірі телеканалу "Україна" заявив народний депутат України, лідер партії "Основа" Сергій Тарута, коментуючи заміну АТО на операцію об'єднаних сил (ООС).

За словами політика, найближчим часом у нього запланована зустріч з новим керівником операції Сергієм Наєвим, на якій він розраховує прийти з військовими до компромісу з гуманітарних питань.

На думку народного депутата, у вирішенні конфлікту на Донбасі незалежно від формату операції потрібно виходити з мирного сценарію.

"За допомогою армії і силових дій ми не закінчимо війну. Бойові дії призведуть до нових тисяч жертв. Це не той сценарій, який нам потрібен. Власне, тільки про мирний сценарій постійно говорить президент. Говорю про нього і я. У мене є план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, він називається "Три Основи", в рамках якого шляхом мирних переговорів можна за кілька місяців стабілізувати ситуацію. Нам потрібна ефективна армія і постійні мирні переговори в рамках плану "Три Основи", – зазначив Тарута.

Нардеп підкреслив, що найближчим часом він буде з військовими обговорювати спрощення перетину лінії розмежування.

"Я найближчим часом буду зустрічатися з керівником ООС Наєвим для обговорення гуманітарних аспектів, зокрема надходження гуманітарної допомоги та спрощення процедури перетину лінії розмежування, яку в місяць перетинають понад 1 мільйона чоловік. Потрібно зробити все можливе, щоб на КПВВ не створювалися додаткові проблеми. Хоча голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський заявляє, що на КПВВ будуть обмеження, але я вважаю, що це неправильно. Я впевнений, що мені вдасться знайти компроміс з військовими з цього питання. Тим більше, що я буду виступати від імені міжфракційного об'єднання "Майбутнє Донбасу", – додав Тарута.

Нагадаємо, що з 30 квітня замість антитерористичної операції на сході України почалася операція об'єднаних сил. В ній будуть брати участь ЗСУ, СБУ, Держприкордонслужба, Нацгвардія, Нацполіція і військово-цивільні адміністрації під керівництвом Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ.