ua en ru

Законопроект про реінтеграції визнає ОРДЛО окупованими Росією, - документ

Законопроект про реінтеграції визнає ОРДЛО окупованими Росією, - документ Фото: секретар РНБО Олександр Турчинов (turchynov.com)

Текст законопроекту опинився в розпорядженні РБК-Україна

Законопроект про реінтеграцію, розроблений Радою національної безпеки і оборони визнає окремі райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими Російською Федерацією. Про це йдеться в документі, копію якого має РБК-Україна.

зокрема, про це свідчить ст. 1 проекту закону "Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької і Луганської областей України" (повна назва законопроекту про реінтеграції, - ред.).

Так, згідно з п. 1 ст. 1, в Донецькій і Луганській областях тимчасово окупованій визнається сухопутна територія, в межах якої формування збройних сил РФ і незаконні формування, створені за участю РФ і керовані нею, а також окупаційна адміністрація РФ встановили і реалізують свою владу.

Згідно з іншим пунктам 1 ст., тимчасово окупованими визнаються зовнішні та внутрішні морські води та повітряний простір над відповідними територіями.

Ст. 2 документа декларує незаконність будь-яких органів і посадових осіб, не передбачених Конституцією і законами України, та створених, призначених або обраних незаконним способом. Будь акт, рішення або документ визнаються недійсними.

У ст. 3 і 4 законопроекту йдеться про державну політику щодо тимчасово окупованих територій. Зокрема, її метою встановлюється відновлення державного суверенітету України на цих територіях, їх звільнення та відновлення в їх межах конституційного ладу, а також захист прав і свобод громадян України, постраждалих від російської агресії.

Ст. 5 і 6 документа описують методи забезпечення госсуверенитета України та захисту прав і свобод громадян.

У той же час ст. 7 декларує, що при здійсненні політико-дипломатичних заходів по відновленню територіальної цілісності України забезпечується пріоритетність виконання положень Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, а також Мінського меморандуму від 19 вересня того ж року і "комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року.

"Президент України в період дії цього закону може приймати рішення про використання ЗСУ та інших законних військових формувань у Донецькій і Луганській областях для стримування та відсічі збройній агресії РФ, відновлення територіальної цілісності України, забезпечення охорони та оборони держкордону країни та лінії розмежування", - йдеться у ст. 9 проекту закону про реінтеграції Донбасу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна обговорює законопроект про реінтеграцію Донбасу з США, Німеччиною та Францією.