Законопроект щодо розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації вже готовий, - Южаніна

Новини Політика 12.10.2017 - 00:53
Фото: Ніна Южаніна (yuzhanina.in.ua)
Фото: Ніна Южаніна (yuzhanina.in.ua)

Документ готують до останнього обговорення перед тим, як подати до ВР

Законопроект щодо вирішення проблеми з автомобілями на європейській реєстрації вже розроблений. Про це заявила голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі "5 каналу".

"Законопроект готовий і готовий саме з тією ідеологією, яку промовляли з активістами та без них. Я думаю, що суспільство також очікує, яке рішення може прийняти влада. Я намагаюся зараз зібрати керівників з виконавчої гілки влади і з законодавчої для того, щоб востаннє обговорити концепцію законопроекту, який ми будемо пропонувати. Вона відрізняється від того, що ми говорили з учасниками акції", - заявила Южаніна.

За її словами, однією з причин небажання розмитнювати автомобілі в Україні є завищена ввізне мито та ПДВ.

"Мені здається, що інша частина платників, які платили всі податки і не в акцизному податку гори криються, не в ньому вся причина, чому не хочуть офіційно розмитнювати ці автомобілі, тому що ще є сплата ввізного мита - 8,5%, ПДВ - 20% від вартості автомобіля. Тому ми повинні підійти виважено і на якийсь період часу прийняти таку шкалу акцизного податку, щоб кожен громадянин захотів, зміг привезти старий автомобіль", - розповіла голова комітету.

Нагадаємо, раніше Южаніна повідомила, що вартість розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації складе 1-1,4 тис. євро.