Законопроект щодо оподаткування ІТ-сфери у нинішній редакції не дасть поштовху для розвитку, - ЄБА

Четвер 12 липня 2012 17:44

Законопроект щодо оподаткування ІТ-сфери у нинішній редакції не дасть поштовху для розвитку галузі високих технологій в Україні. Таку думку висловила Європейська бізнес асоціація (ЄБА).

"Президент назвав неконституційною та неефективною пропозицію зменшити ставку оподаткування прибутку фізичних осіб та єдиного соціального внеску, з чим категорично не згодні представники IT спільноти. Тим не менш, парламентарії, прийняли законопроект вдруге, взявши до уваги всі пропозиції Президента, чим значно звузили податкові преференції для IT. На цих умовах законопроект навряд чи зможе стати тією рушійною силою, що допоможе галузі високих технологій успішно розвиватися та утримували свої позиції на світовому ринку", - підкреслила ЄБА.

При цьому асоціація зазначає, що галузь забезпечує до 3% ВВП країни та надає 60 тис. робочих місць фахівцям. Об'єм експорту сектору в 2011 р. перевищив 1 млрд долл., а за умови підтримки з боку держави, в найближчі п'ять років цей показник може зрости до 7 разів.

ЄБА нагадала, що комітет асоціації з інформаційних технологій запропонував ввести нові ставки податків для IT компаній в межах дії економічного експерименту - 5% на податок на прибуток, 5% на податок на доходи фізичних осіб, але не менше стандартної ставки (15%) від 2 мінімальних заробітних плат (приблизно 300 грн); єдиний соціальний внесок для компаній - 5%, але не менше стандартної ставки (приблизно 37,26%) від 2 мінімальних заробітних плат (приблизно 800 грн).

"За відсутності основних податкових преференцій та чіткого адміністрування спеціального податкового режиму IT сектору, економічна вигода та ефективність прийнятого законопроекту, на жаль, будуть нівельовані", - вважають в асоціації.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада погодилася з пропозиціями Президента відмовитися від зниження податку на доходи фізосіб для працівників індустрії програмної продукції до 5%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся