Законопроект №4030 може призвести до монополізації ринку великими підприємствами, - НОРТ

НовиниЕкономіка    21.07.2016 - 11:03

Громадський союз "Національна організація роздрібної торгівлі" (НОРТ) прокоментував ситуацію, яка розгортається навколо законопроекту, зареєстрованого групою народних депутатів України 19 липня цього року №4030. Про це йдеться в заяві НОРТ "у зв'язку з протидією публічному обговоренню законопроекту, який завдасть матеріальної шкоди підприємствам роздрібної торгівлі".

"Законопроектом, серед іншого, пропонується заборонити розміщення тютюнових виробів у місцях роздрібної торгівлі таким чином, щоб вони були видні за межами місця роздрібної торгівлі або споживачам усередині місця роздрібної торгівлі. Винятком із цього правила має стати показ штатним працівником або власником торгового закладу конкретного тютюнового виробу окремому споживачеві старше 18 років, на його вимогу. Таким чином, згідно з цими вимогами, у всіх торгових точках підприємств роздрібної торгівлі, що здійснюють продаж тютюнових виробів, а таких в нашій країні налічується близько 70 000, близько 90% з яких є малими і середніми підприємцями, які працюють в селах, містах, селищах по всій Україні, будуть змушені провести переобладнання торгових залів і купувати спеціальне торгове обладнання", - йдеться в заяві


Наголошується, що, за попередніми оцінками, витрати на переобладнання одного торгового залу можуть досягати більш 20 000 гривень, що, при середньомісячному доході закладу від торгівлі тютюновими виробами в 3-4 тисячі грн, складе не менше 50% річного доходу малого підприємця від цієї діяльності.

"У кого таке обладнання можна закупити? Яка його ціна і як вона буде рости, у зв'язку з виникненням попиту на таке обладнання? - Це цікавить підприємців. При цьому, автори законопроекту, свідомо чи несвідомо, ні словом не обмовилися про те, за рахунок яких джерел мають бути покриті ці витрати малих і середніх підприємств. Можливо, за рахунок банківських кредитів з "захмарними" процентними ставками? Або шляхом скорочення витрат підприємця, у тому числі заробітних плат? А може за рахунок збільшення роздрібних цін на інші товари, що реалізуються підприємствами торгівлі, в тому числі продуктів харчування? Або народні депутати планують компенсувати фінансові втрати, викликані цими несподіваними "державними" рішеннями з державного бюджету?" - наголошують автори заяви

На їхню думку, потенційним способом виконання вимог закону буде відмова від торгівлі тютюновими виробами та зниження рівня доходів, і без того невеликих, і фактичний "подарунок" державі у вигляді коштів, сплачених за ліцензії на торгівлю тютюновими виробами, відмова від контрактів з постачальниками з відповідними фінансовими наслідками, і списання існуючого торгового обладнання для тютюнових виробів

"Це все може призвести до монополізації ринку великими підприємствами, з одного боку, а також появи занадто великої кількості нелегальних торгових точок, з іншого боку. З цими питаннями, що торкаються десятки тисяч громадян, зайнятих в торгівельній сфері, ми планували звернутися до авторів законопроекту народних депутатів О. Богомолець, А.Гопко, експертів по антитютюнової боротьбі А. Скіпальского і Т.Шевченка, які сьогодні в 10:00 проводять прес-конференцію в Інформаційному агентстві "Укрінформ", - йдеться в заяві.

Проте, в НОРТ заявили, що їм було "в категоричній формі" відмовлено в акредитації на цій прес-конференції.

"Від імені нашої організації ми висловлюємо своє обурення таким ставленням до власних виборців і громадян, які своїми податками оплачують діяльність законодавців. При цьому законодавці забезпечують собі закриті комфортні дискусійні клуби, де слухають тільки те, що їм хочеться чути, і заслуховують тільки купку наближених до себе людей, які називають себе експертами", - йдеться в заяві.

"Національна організація роздрібної торгівлі" зазначає, що всі підприємства торгівлі, які є її членами організації, підтримують і дотримуються діючих норм законодавства про торгівлю тютюновими виробами.

"У тому числі велика увага приділяється віку осіб, що купують сигарети: у покупців вимагають документи, які підтверджують досягнення 18 років. Ми закликаємо шановних депутатів дати відповіді на наші абсолютно конкретні питання, що стосуються гаманців і достатку працівників підприємців та їхніх сімей", - йдеться в заяві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся