Закон про місцеві вибори нав'язує виборцям одного кандидата від партії, - Магера

Закон про місцеві вибори нав'язує виборцям одного кандидата від партії, - Магера
Фото: Андрій Магера

На думку заступника голови ЦВК, встановлена система не є пропорційною

Згідно з прийнятим законом про місцеві вибори виборцям нав'язується один кандидат від партії на територіальному окрузі. Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера.

"Про цей закон (про місцеві вибори, - ред.) все дуже багато говорили. Але треба зазначити, що заявлена там пропорційна система з відкритими списками не є такою. Виборцю не дається вибір щодо кандидатів окремо взятої партії. Фактично, в територіальному окрузі виборцю нав'язується один єдиний кандидат від партії. І виборець має можливість голосувати за партію і одночасно голосувати за нав'язаного партією кандидата в цьому територіальному окрузі, або голосувати за іншу партію - разом з нав'язаним кандидатом у територіальному окрузі від іншої партії", - розповів Магера.

Він зазначив, що самовисування можливо тільки на виборах депутатів сільських і селищних рад, а також вибори сільських, селищних, міських голів та старост.

"Тобто, пропорційна система застосовується на виборах депутатів Верховної Ради Криму, депутатів обласних рад, міських рад і районних у містах рад", - підсумував він.

"Натомість кандидати в сільські, селищні ради висуваються альтернативним способом: місцевими організаціями партій або шляхом самовисування. Такий же механізм стосовно виборів сільських, селищних, міських голів та старост сіл і селищ", - додав Магера.

Нагадаємо, Магера також вважає, що вибори Луганської та Донецької обласних рад можна провести незважаючи на те, що більшість виборців проживає на окупованій території.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся