Заборгованість банків перед НБУ знизилася на 25 млрд гривень

Заборгованість банків перед НБУ знизилася на 25 млрд гривень
Фото: банки скоротили заборгованість перед НБУ

Цей рівень відповідає рівню на початок 2014 року

Заборгованість банків перед НБУ по основній сумі кредитів рефінансування за вісім місяців 2016 зменшилася на 25 млрд гривень (-25.2%) - до 74,35 млрд гривень., досягнувши рівня, нижчого, ніж на 1 січня 2014 (76,12 млрд гривень). Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Лише на 1 вересня 2016 заборгованість банків за стабілізаційними кредитами становить 72,55 млрд гривень., за короткостроковими кредитами на підтримку ліквідності – 1,8 млрд гривень.

Платоспроможні банки за вісім місяців 2016 зменшили заборгованість перед НБУ за кредитами рефінансування на 44,4% (22,35 млрд гривень.) - до 28 млрд гривень, неплатоспроможні - на 5,5% (до 46,4 млрд гривень).

З середини 2015 року Національний банк використовує виключно монетарні інструменти підтримки ліквідності банків, терміни погашення яких не перевищують трьох місяців. Банки отримують кредити рефінансування в результаті тендерів з підтримання ліквідності банків. Всі банки, які подають заявки на такий тендер і надають високоліквідні застави (ОВДП, депозитні сертифікати, кошти в іноземній валюті), отримують кредит автоматично.

В 2016 році всі кредити надавалися виключно на тендерах під заставу облігацій внутрішньої держпозики і валюти, що робить такі кредити безризиковим.

Нагадаємо, НБУ спростив реструктуризацію валютного боргу для українських компаній.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся