ru ua

Ю.Колобов: НБУ налаштований на продовження співпраці з МВФ

Національний банк України налаштований на продовження співпраці з МВФ. Таку заяву зробив перший заступник голови правління НБУ Юрій Колобов під час круглого столу, який провела Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID "Розвиток фінансового сектору" FINREP та тижневика "Дзеркало тижня. Україну", передає видання.
За словами чиновника, кооперація з МВФ вигідна для України з точки зору можливості залучення дешевих кредитів і підвищення привабливості вітчизняної економіки для іноземних інвесторів. "НБУ дуже акуратно ставиться до виконання всіх своїх зобов'язань перед МВФ, і ми практично за всіма параметрами їх виконуємо", - зазначив Ю.Колобов.
Аналізуючи наслідки гіпотетичного виходу України з програми співпраці з МВФ, екс-глава Міністерства фінансів Ігор Уманський зазначив, що поточні ризики глобальної економіки, зумовлені, зокрема, проблемами Греції, Португалії, Іспанії, Ірландії, США, і так не сприяють залученню України зовнішнього фінансування, а у разі припинення співпраці з МВФ можливості отримання іноземних позик для Києва ще погіршаться.
На думку ж екс-заступника міністра фінансів, екс-заступника голови НБУ Олександра Савченка, головним негативним наслідком припинення співпраці з МВФ буде гальмування економічних реформ у державі (пенсійної, житлово-комунальної тощо).
Однак як спрогнозував екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, якщо програма співпраці з МВФ буде зупинена, Україні все одно незабаром доведеться до неї повертатися.
Як приклад вдалої моделі співпраці з МВФ, якою могла б скористатися і Україна, голова правління "ОТП банку" Дмитро Зінков навів досвід Угорщини. Банкір розповів, що офіційний Будапешт із другого півріччя 2008 року мав домовленості з Фондом про отримання позики. Хоча Угорщина в результаті виділеної кредитною лінією не скористалася і в 2010 році відмовилася від програми співробітництва фондом, існування гарантії підтримки МВФ ефективно сприяло боротьбі цієї країни з кризою.
Член наглядової ради "Укрсіббанку" Доменік Меню нагадав, що сьогодні Україна є одним з найбільших позичальників МВФ (13% від усіх виданих позик), а тому від взаємодії з ним офіційному Києву все одно не обійтися. Банкір підкреслив, що співпраця з МВФ необхідно Україні з точки зору підвищення привабливості в очах іноземних інвесторів, без яких диверсифікувати експорт і зміцнити економіку буде проблематично.