ru ua

Йованович: рішення створити Міністерство у справах ветеранів - важливий крок

Йованович: рішення створити Міністерство у справах ветеранів - важливий крок Фото: Марі Йованович (РБК-Україна)

Ініціатива створити в Україні Міністерство у справах ветеранів є важливим кроком, вважає посол

Ініціатива створити в Україні Міністерство у справах ветеранів є важливим кроком, а процес його формування може стати хорошим прикладом співпраці уряду і цивільного суспільства. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович, виступаючи на міжнародному ветеранському та волонтерському форумі "Там, де ми, там - Україна" 22 серпня в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Рішення створити Міністерство у справах ветеранів було важливим кроком", - зазначила вона.

Як повідомлялося, в 2017 році з ініціативою створення в Україні Міністерство у справах ветеранів виступив глава комітету ВР у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю, народний депутат Олександр Третьяков.

"За результатами дискусій на парламентських слуханнях на тему посилення соціального захисту ветеранів війни, які відбулися в жовтні 2016 року, на круглих столах і конференціях, наш Комітет спільно з волонтерами та ветеранами ініціював створення Міністерства України у справах ветеранів. Ця ініціатива знайшла підтримку на найвищому рівні", - підкреслив народний депутат.

Як зазначав глава профільного комітету ВР, при створенні міністерства Україна може спиратися на кращий міжнародний досвід США, Великобританії, Канади, Хорватії та інших країн, де проблеми ветеранів навчилися вирішувати дуже ефективно. За словами Третьякова, ідея створення профільного відомства для ветеранів має значну підтримку в суспільстві, про що свідчать дані соціологічного опитування.

В 2017-2018 роках делегація комітету у справах ветеранів на чолі з Олександром Третьяковим двічі відвідувала США з метою обміну досвідом та налагодження зв'язків з Міністерством ветеранів США, представниками Сенату і Конгресу, а також ветеранськими організаціями і фондами, які заявили про підтримку і професійної допомоги в реалізації української ініціативи.

"Фахівці міністерства у справах ветеранів США готові сприяти робочій групі з підготовки створення аналогічного відомства в Україні. Крім того, американська сторона надала нам інформацію про власну структуру, моделі і підходи до надання послуг ветеранам", - відзначав Третьяков.

Нагадаємо, 27 лютого 2018 року Верховна рада прийняла постанову № 2294-VIII, якою звернулася до уряду з вимогою створити Міністерство України у справах ветеранів і в місячний термін поінформувати Раду про його виконання. Також на базі профільного комітету була сформована робоча група по підготовці до створення нового міністерства. Старт роботи Міністерства у справах ветеранів планувався з 1 січня 2019 року.

19 червня 2018 року голова комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю Олександр Третьяков закликав прем'єр-міністра Володимира Гройсмана виконати положення Конституції і подати на розгляд Ради кандидатуру міністра у справах ветеранів. "Новостворений орган не зможе почати ефективну роботу без першої особи відомства", - зазначив він.

У червні 2018 році за ініціативи профільного комітету у Національній академії держуправління розпочався навчальний курс для ветеранів з метою їх підготовки до участі в конкурсах на держслужбу, в тому числі і для роботи в новому міністерстві. "У Міністерстві у справах ветеранів повинно працювати 30-40% ветеранів. Такий досвід є в інших країнах і, сподіваюся, буде впроваджений у нас", заявив Третьяков.