ua ru

Яценюк просить Раду прийняти законопроект про ринок природного газу

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просить Верховну Раду ухвалити урядовий законопроект "Про ринок природного газу". Про це він заявив під час засідання Національної ради реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

"По енергетиці урядом розроблено закон України "Про ринок природного газу" і я звертаюся до членів парламенту ретельно опрацювати цей законопроект. Мова йде про повну відповідність всього енергетичного сектору України до Третього енергетичного пакету. Ми поділяємо на три компанії НАК "Нафтогаз України" і ми ще раз звертаємося до наших західних партнерів з тим, що настав час інвестувати в українську газотранспортну систему та в українські газові сховища", - розповів Яценюк.

Він зокрема, зазначив, що закон ринку природного газу повинен бути прийнятий в цьому році.

"Для забезпечення енергопостачання і України, і Європи в поточному році нам потрібно прийняти закон України про ринок газу й в тому числі реформувати всю систему тарифів і забезпечити соціальні мінімуми, і соціальні стандарти та соціальну допомогу для всіх верств населення, які цього потребують, з державного бюджету України", - додав Яценюк.

Нагадаємо, згідно з ухваленою 11 грудня 2014 р. програмі діяльності уряду, завдання України в енергетичній сфері полягають у реорганізації НАК "Нафтогаз України" відповідно до Третього енергетичного пакету ЄС: створення ВАТ "Магістральні газопроводи України" та ПАТ "Підземні газові сховища України" (2015 р.).