Яценюк попросив Раду завтра ухвалити пакет антикорупційних законопроектів

НовиниПолітика    06.10.2014 - 12:26
прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просить Верховну Раду України завтра, 7 жовтня 2014 р. на позачерговому засіданні ухвалити пакет антикорупційних законопроектів.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк просить Верховну Раду України завтра, 7 жовтня 2014 р. на позачерговому засіданні ухвалити пакет антикорупційних законопроектів. Про це він заявив сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми вносимо до парламенту і звертаємося до парламенту з тим, щоб завтра проголосувати два законопроекти, які вносяться до парламенту, і які суттєво вплинуть на дотримання чиновниками законодавства", - заявив Яценюк.

За його словами, перший закон - це законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів" (№5114).

"У тому випадку, якщо цей закон буде прийнятий, то будь-які компанії зобов'язані будуть розривати всю інформацію про реальних власників компаній", - зазначив прем'єр.

Крім того, за його словами, після прийняття цього закону, будь-який громадянин отримає вільний диспут до інформації про власників всієї української нерухомості.

"Друга новація в цьому законі - після прийняття цього закону будь-який громадянин України отримає доступ до інформації про власників нерухомості в Україні.. Кому який будинок належить...", - повідомив Яценюк.

Другий проект закон, за словами Яценюка, - проект закону "Про запобігання корупції" (№ 5113).

За словами Яценюка, цей закон буде передбачати введення обов'язкової електронної декларації  не тільки всіх доходів, а й витрат чиновників. Прем'єр також додав що цей закон буде стосуватися чиновників І-ІІІ категорії.

"Велику рибу треба ловити у боротьбі з корупцією. Він буде передбачати введення обов'язково електронного декларування доходів всіх державних чиновників І-ІІІ категорії", - розповів він.

За словами Яценюка, згідно цього закону буде суттєво розширено перелік того, що декларується і що зараз не потрапляє до декларації. Крім того, за його словами, буде запроваджено моніторинг життя чиновників.

Він також наголосив на тому, буде суттєво підвищено міру відповідальності чиновників за корупцію.

За словами Яценюка, в 2013 р. не було складено жодного протоколу за корупційну діяльність чиновників І-ІІІ категорії.

"Трете - Президент завтра буде вносити законопроект про створення Національного антикорупційного бюро, і ми сподіваємося, що ці законопроекти завтра будуть підтримані парламентом", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, 30 вересня 2014 р. Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній Раді України два антикорупційних законопроекти.

On Top