ru ua

Янукович підписав закон про заборону валютного кредитування в Україні

Президент України Віктор Янукович сьогодні, 13 жовтня, підписав закон №3795-VI "ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг". Про це повідомляє прес-служба Президента.
Нагадаємо, даний документ Верховна Рада (ВР) України прийняла 22 вересня під № 7351 від 1 лютого 2011 р. За відповідний законопроект проголосували 239 народних депутата.
Зазначимо, 1 серпня Янукович наклав вето на законопроект, після чого ВР прийняла його із змінами Президента.
Проект закону спрямований на вдосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи і частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.
Також законопроект передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на підставі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підстава для звернення стягнення рухомого майна боржника.
Передбачається, що особі, яка виселяється за обслуговування кредиту на житло, надається постійне житлове приміщення, зазначений в рішенні суду.
Крім того, позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії і збори, які не були вказані в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальникові в прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.
Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після вступу закону в силу.