ua en ru

Янукович відмовлявся прийняти Клюєва в розпал протистояння в Києві

Янукович практично перестав спілкуватися з керівниками держорганів. Зокрема, президент дуже прислухався до свого старшого сина, і якщо хтось не подобався Олександру, то ця людина опинявся в немилості, - заявила екс-радник глави держави в ексклюзивному інтерв'ю французькій газеті Le Monde.

Підтвердженням її слів про те, що Янукович практично перестав спілкуватися з керівниками держорганів і членами свого апарату після загострення силового протистояння в Києві, стала виписка з історії відвідувань Віктора Януковича, яку опублікував у соцмережі журналіст Мустафа Найєм.

Так, з початком важких боїв у центрі столиці, 20 лютого 2014 з Януковичем вдалося зустрітися тільки Ганні Герман, тодішньому заступнику голови Адміністрації Президента Юрія Чмиря, а також екс-міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та лідеру "Правого сектора" Дмитру Ярошу.

Про те, що був фактично відсторонений від прийняття будь-яких рішень щодо врегулювання конфлікту і не знав про підготовку силового сценарію, заявляв раніше і екс-глава Адміністрації президента Андрій Клюєв, який займав свій пост менше місяця.

За даними джерела близького до Адміністрації президента 20 числа Клюєв не зміг потрапити до президента, він категорично відмовився його приймати. І тільки син постійно знаходився у нього в кабінеті для координації всіх рішень.

Нагадаємо, що саме 20 лютого стало найкривавішим і трагічним днем в Україні, коли в центрі Києва загинуло близько сотні людей.