Westinghouse спростовує плани з будівництва заводу в Україні

НовиниЕнергетика    16.08.2016 - 11:21
Фото: Дага заявив, що конкретних домовленостей з Україною Westinghouse не має
Фото: Дага заявив, що конкретних домовленостей з Україною Westinghouse не має

Westinghouse розгляне свою участь у проекті України тільки за умови, що Київ самостійно знайде інвестиції для будівництва

Представники американської електротехнічної та ядерної корпорації Westinghouse не підтверджують планів з будівництва заводу ядерного палива на території України, про що раніше заявляв міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик. Про це повідомляє DW.

В компанії Westinghouse зі штаб-квартирою Піттсбург (штат Пенсільванія) повідомили, що знайомі з планами українських чиновників, однак конкретних домовленостей немає.


За словами віце-президента та керуючого директора компанії в Північній і Східній Європі Азіза Дага, Westinghouse розгляне свою участь у проекті українського уряду тільки за умови, що Київ самостійно знайде фінансування для будівництва.

"На даний момент у світі можна спостерігати надлишок потужностей з виробництва ядерного палива, тому будівництво нової фабрики не принесе значних економічних переваг для країни. Втім, якщо країна вирішить зробити таку інвестицію, Westinghouse розгляне можливість своєї участі в проекті", - заявив Дага.

Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України також не змогла підтвердити наявність конкретних угод з американо-японської компанією.

"Українською стороною ведуться переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення даного проекту", - повідомили в Міненерго, додавши при цьому, що ними розроблений "проект концепції державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки"

"Зараз в Міненерго готується проект наказу про створення робочої групи з метою законодавчого врегулювання проблемних питань, пов'язаних з можливою реалізацією проекту створення вітчизняного ядерно-паливного циклу", - йдеться в повідомленні

Нагадаємо, раніше в ході прес-конференції Насалик повідомив, що Україна і Westinghouse домовилися про будівництво на території України заводу з виробництва ядерного палива.

"Ми домовилися про диверсифікацію поставок палива майже на половину атомних блоків в державі і домовилися про будівництво заводу ядерного палива на території України", - заявив він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся