ua en ru

Виведення закупівлі газу зі сфери дії закону про держзакупівлі необхідне для укладення договорів з постачальником, - джерело

Прийняття законопроекту № 10305 (ініційований Кабінетом міністрів України про внесення зміни до статті 2 закону України "Про здійснення державних закупівель") необхідно для укладення договорів на поставку газу, що видобувається на шельфі Каспійського моря. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна" з посиланням на високопоставлене джерело в Міненерговугілля.

"Ми вийшли на підписання угоди з одним з видобувачів газу в Азербайджані. Після будівництва ЗПГ-терміналу в Грузії цей газ планують поставляти на європейські ринки, де ми готові його купувати ", - відзначає співрозмовник видання. Йдеться про термінал, який може бути побудований в рамках проекту будівництва Транскаспійського газопроводу.

На минулому тижні Україну заявила, що готова профінансувати 10% вартості цього проекту за умови, що газопровід буде з'єднаний з СПГ-терміналом Кулеві в Грузії. Звідти газ планують поставляти в Україну по морю, де його повинен буде приймати термінал, який планують побудувати в порту Південний. За словами співрозмовника, в цьому випадку 1 тис. кубометрів палива буде коштувати Україна на 100-120 дол дешевше, ніж при закупівлі у "Газпрому".

"Наявність такого контракту дозволить нам отримати банківські кредити на будівництво ЗПГ-терміналу в Україну, - відзначає джерело в Міненерговугілля. - Однак офіційні процедури затягують процес покупки газу". В "Газпромі" ці заяви коментувати відмовилися.