ru ua

Вибори в США: у штаті Вісконсин погодилися на перерахунок голосів

Вибори в США: у штаті Вісконсин погодилися на перерахунок голосів Фото: Джилл Стайн добилася перерахунку голосів у Вісконсині

Аналогічні запити планують подати ще в Мічигані та Пенсильванії

Виборча комісія штату Вісконсин погодилася на перерахунок голосів після офіційного клопотання від кандидата в президенти США від Партії зелених Джилл Стайн. Аналогічні запити Стайн планує подати ще в двох штатах - Мічигані та Пенсильванії, передає DW.

У виборчій комісії повідомили, що розпочали підготовку до перерахунку, який має бути завершений не пізніше 13 грудня. Процес перерахунку голосів, який передбачає перегляд близько трьох мільйонів бюлетенів вручну, ймовірно, розпочнеться наприкінці наступного тижня - після того, як будуть сплачені необхідні для цієї процедури кошти.

Точна сума, яка необхідна для перерахунку, поки невідома. За словами Стайн, у трьох штатах вона може сягнути близько семи мільйонів доларів. Кандидатка від Партії зелених повідомила, що з моменту початку кампанії на підтримку перерахунку голосів вона вже зібрала близько п’яти мільйонів доларів від донорів і планує завершити збір коштів наступного тижня.

У штаті Вісконсин майбутній президент Дональд Трамп випередив колишню кандидатку в президенти США від демократів Хілларі Клінтон на 27 тисяч голосів, у Пенсильванії - на 60 тисяч, у Мічигані - на 10 тисяч.

Нагадаємо, раніше в США зібрали 2,5 млн долларів, необхідних для перерахунку голосів на виборах у США в штаті Вісконсин.