Вибори в Грузії 2016: опозиція заявила про фальшування виборів владою

НовиниПолітика    09.10.2016 - 11:19
Фото: парламентські вибори в Грузії 2016
Фото: парламентські вибори в Грузії 2016

На парламентських виборах у Грузії підраховано вже голоси із 60% виборчих дільниць

За даними підрахунку голосів із 60% виборчих дільниць на парламентських виборах, що відбулися у Грузії 8 жовтня 2016 року, перемагає правляча "Грузинська мрія", підтримувана мільярдером Бідзіною Іванішвілі, з 50% голосів, на другому місці - опозиційна, пов'язана із Міхеілом Саакашвілі партія "Єдиний національний рух" (ЄНР) із 26,65% голосів. При цьому опозиційні політсили заявляють про фальшування виборів, передає DW.

"У нас вкрали голоси. Ми захищатимемо їх", - заявила на виступі перед прихильниками голова штабу ЄНР Ніка Мелія, яка переконана у виграші саме її партії.

Проросійська "Єдина  Грузія" Ніно Бурджанадзе, Трудова партія та "Альянс патріотів" також заявили про фальсифікацію результатів. Бурджанадзе стверджує, що вибори були нечесні та непрозорі, партія їх не визнаватиме.

Прем'єр-міністр Георгій Квірікашвілі, однак, наголошує, що вибори були "справді прозорі та чесні, які міцно зцементують грузинську демократію".

Спостерігачі, як і опозиціонери, також заявили, що під час передвиборчої кампанії у правлячої партії були нечесні переваги, зокрема фінансові.

Нагадаємо, результати екзит-полів також відчутно різняться: за даними компанії GFK, "Грузинська мрія" набрала 39,9%, ЄНР - 32,7%. Опитування TNS натомість показало розклад сил у 53,8 та 19,5% відповідно.

On Top