ТСК визнала порушення присяги двома київськими суддями під час Євромайдана

Середа 24 вересня 2014 12:52
Тимчасова спеціальна комісія по перевірці суддів судів загальної юрисдикції визнала порушенням присяги дії двох суддів Шевченківського районного суду Києва, які виносили рішення в період Євромайдана.

Тимчасова спеціальна комісія по перевірці суддів судів загальної юрисдикції визнала порушенням присяги дії двох суддів Шевченківського районного суду Києва, які виносили рішення в період Євромайдана. Таке рішення прийнято сьогодні в ході засідання комісії, передає кореспондент РБК-Україна.

"Визнати порушенням присяги дії судді Шевченківського районного суду Києва Дмитра Кравця",- заявив голова комісії Володимир Мойсик.

У своїй доповіді по справі судді Кравця доповідач зазначив, що суддя в порядку забезпечення позову заборонив народним депутатам Павлу Петренко, Олегу Махницкому і Валерію Карпунцову проводити зустрічі з виборцями у приміщенні Київської міської державної адміністрації під час Майдану. Перевірка встановила, що суддя Кравець порушив правила підсудності та юрисдикції. Висновок комісії передано на розгляд у Вищу раду юстиції.

Також комісія визнала порушенням присяги дії судді Шевченківського районного суду Києва Наталії Сиромашенко. Суддя позбавила водійських прав громадянку України, у якій таких прав не було. Мова йде про події, коли учасники Автомайдану їздили в Межигір'ї. Відповідний висновок комісії передано на розгляд у Вищу раду юстиції.

Окрім цього, комісія визнала порушенням присяги дії судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Миколи Бібіка. Суддя Бібик взяв під варту активістів, які проводили акцію протесту в центрі Дніпропетровська 26 січня 2014 р., чим грубо порушив міжнародні та українські нормативно-правові акти. За вказаною судді відповідний висновок також спрямований у ВРЮ.

У разі якщо ВРЮ підтвердить висновки за вказаними суддям, будуть направлені подання у Верховну Раду на звільнення цих суддів.

Нагадаємо, 21 листопада в Києві прихильники євроінтеграції організували Євромайдан.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся