Світовий банк схвалив позику 214,73 млн дол. для України на охорону здоров'я

Четвер 05 березня 2015 12:13

Рада директорів Світового банку 4 березня схвалив надання Україні позики в сумі 214,73 млн. дол. США на впровадження проекту "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей". Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів України.

"Позика МБРР буде притягнутий на 18 років з 5-річним пільговим періодом за змінною процентною ставкою (на сьогодні - менше 1 % річних). Світовий банк надав Україні можливість у рамках позики здійснювати конверсії процентних ставок і валюти позики, що потенційно дозволить мінімізувати витрати на обслуговування позики", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, проект буде реалізовуватися протягом п'яти років на центральному та місцевому рівнях (у відібраних областях). Позику буде спрямований на вдосконалення якості медичних послуг, з особливим акцентом на первинній та вторинній профілактиці серцево-судинних захворювань і раку, і підвищення ефективності системи охорони здоров'я.

"Враховуючи те, що більшість українців визначають стан здоров'я серед своїх життєвих пріоритетів, ми раді підтримати проект, який допоможе українцям стати здоровіше... Цей кредит надається на 18 років за відсотковою 1,42%, це найкращі умови, які є у світі, а особливо у випадку України", - заявив директор представництва в Україні, Білорусії і Молдавії Чимяо Фан.

Проект розрахований на розвиток медичної інфраструктури у 8 областях України: Вінницькій, Волинській, Львівській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Полтавській, Рівненській.

"Якщо буде якесь повідомлення про те, що кошти використовуються не належним чином, ми відразу залучимо відповідний підрозділ Світового Банку, який проведе розслідування. Якщо підозри підтвердяться, то ми приймемо всі заходи, включно з тим, що буде заборонено певним компаніям брати участь у закупівлях", - сказав Фан.

Нагадаємо, за даними МОЗ, пілотний проект медичної реформи в Україні почнеться в Києві.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся