ВРУ може дозволити президенту утворювати ВЦА на прилеглих до зони АТО територіях

НовиниПолітика    12.09.2016 - 14:18
Фото: президенту можуть дозволити утворення ВГА на прилеглих до зони АТО і Криму територіях
Фото: президенту можуть дозволити утворення ВГА на прилеглих до зони АТО і Криму територіях

У Раді зареєстрований відповідний проект закону

У Верховну Раду України внесено законопроект №5111 "Про внесення змін до деяких законів України щодо військово-цивільних адміністрацій", відповідно до якого президент України має отримати правові підстави утворювати військово-цивільні адміністрацій на територіях, прилеглих до району антитерористичної операції (АТО) та Криму. Про це повідомляє прес-служба партії "Блок Петра Порошенка".

Так, законопроектом передбачається утворення військово-цивільних адміністрацій населених пунктів, районів і областей на території Херсонської області та на інших територіях, прилеглих до району проведення АТО та Автономної Республіки Крим, в порядку, врегульованому чинним законом "Про військово-цивільні адміністрації", у разі виникнення загроз безпеці та громадському порядку, а також у разі неможливості виконання органами місцевого самоврядування покладених на них Конституцією та законами України повноважень.

"Прийняття законопроекту дозволить забезпечити дотримання прав та свобод людини і громадянина, а також оперативну протидію сепаратистській діяльності, диверсійним проявам і терористичним актам,  у разі виникнення загроз безпеці та громадському порядку", - вважає автор законодавчої ініціативи, депутат Ради від фракції БПП Іван Вінник.

Зазначимо, що на сайті парламенту текст законопроекту на даний момент відсутній.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Сєвєродонецьку (Луганська область) можуть ввести військово-цивільну адміністрацію.

On Top