Лікарі та активісти вимагають від МОЗ звільнити головного лікаря ЦМХО Рикова

Вівторок 01 квітня 2014 оновлено 14:57

Громадське об'єднання "Асоціація захисту прав громадян України", представники інших громадських організацій та лікарі Центру мікрохірургії ока (Київ) передали до Міністерства охорони здоров'я звернення, в якому вимагають звільнити головного лікаря Центру Сергія Рикова і порушити проти нього кримінальну справу, повідомили в Асоціації.

Нагадаємо, 21 березня під стінами Міністерства охорони здоров'я України пройшов мітинг з метою привернути увагу громадськості та державних органів до проблем Центру мікрохірургії ока.

"Лікарі просять Міністерство охорони здоров'я, громадськість міста захистити їх від тиску з боку головного лікаря Центру Сергія Рикова. Він, як і деякі інші лікарі, виконуючи злочинний наказ Януковича, відмовляв у наданні медичної допомоги постраждалим під час протистоянь. Лідери Майдану зі сцени обіцяли нам, що прийшовши до влади, вони розберуться з такими керівниками (примітка - медустанов), що такі керівники будуть звільнені і притягнуті до відповідальності. Але, на жаль, такі керівники все ще перебувають в своїх кріслах. Тому ми вимагаємо від керівництва Міністерства охорони здоров'я виконання обіцянок, даних на Майдані", - заявив на мітингу Володимир Лесик, керівник ГО "Асоціація захисту прав громадян України".

Перший заступник міністра охорони здоров'я України Руслан Салютин вислухав мітингувальників і прийняв їх звернення.

"Є у нас розуміння. Але враховуючи той факт, що Міністерство не є структурою, якій безпосередньо підпорядковується ця установа (Центр мікрохірургії ока), питання щодо вирішення проблеми, яка назріла в лікарні, лежить у площині роботи департаменту охорони здоров'я Київської міськадміністрації, а також у площині діяльності правоохоронних органів", - прокоментував Салютин.

Один з учасників мітингу, який 18 лютого отримав поранення ока, розповів як лікарі Центру мікрохірургії ока ховали його від головного лікаря і таємно надавали допомогу.

"Увечері близько 23 години я отримав поранення на барикаді біля Будинку профспілок, під годинником. Зрозумів, що працює тільки одне око, в іншому відчував різкий біль. Мене відправили в Будинок профспілок на 3-й поверх. Лікарі-волонтери там надали мені першу допомогу, кілька разів до мене підходили і допомагали - то літня жінка, то молодий хлопець. Все це були лікарі, яким були не байдужі поранені. Але ситуація з оком була складна, тому один з лікарів запропонував додатково обстежити мене в Центрі мікрохірургії ока, де було необхідне обладнання", - згадує Олексій Демченко, який постраждав під час протистояння на Майдані.

"Поранених в очі в ті дні на Майдані було дуже багато у зв'язку з активним використанням світлошумових гранат, які кидали прямо в натовп. Тому я був не єдиний, кого відправили на обстеження в очну клініку (примітка - Центр мікрохірургії ока). Коли я був там, людей вносили і виносили через вікна, щоб ті, хто фіксував надходження хворих, не дізналися про нас і не викликали міліцію. Мені все швидко зробили, перевірили око на деяких пристроях, і мене друзі відразу ж забрали звідти додому, бо залишатися там було небезпечно", - розповів Олексій.

Пізніше з'ясувалося, що Олексій потребував більш складних операцій, які були зроблені пізніше 11 і 12 березня на базі Центру мікрохірургії ока.

"Мені зробили дві операції повністю безкоштовно. Лікарі знайшли кришталик, знайшли медикаменти, дбали про мене. Але все той час, який я там перебував, я відчував, що керівництво клініки незадоволене такою ситуацією. Було помітно тиск на лікарів через те, що вони допомагали тоді на Майдані таким, як я".

Нагадаємо, 19 лютого в самий розпал протистоянь у Києві, незважаючи на велику кількість постраждалих з травмами очей, на сторінці Центру мікрохірургії ока в мережі Facebook було опубліковано оголошення, що Центр "приймає на госпіталізацію виключно у випадках дитячих травм", дорослим, а тим більше особам, постраждалим на Майдані, клініка рекомендувала звертатися в інші медустанови.

У самому Центрі був поширений наказ головного лікаря Сергія Рикова, згідно з яким завідуюча приймальним відділенням Центру була зобов'язана щодня надавати інформацію в правоохоронні органи про кількість поранених з Майдану. Група лікарів Центру тоді виступила проти цього нелюдського наказу та не погоджуючись з політикою керівництва, надавала допомогу постраждалим без всякого оформлення, оперуючи їх на базі інших медичних установ столиці.

Загиблий журналіст газети "Вести" В'ячеслав Веремій також перший раз був поранений в око на вулиці Грушевського 19 січня. Першу операцію йому змушені були провести в Олександрівській лікарні, а не в профільній медустанові - Центрі мікрохірургії ока.

Пізніше, 26 лютого, головний лікар Центру мікрохірургії ока Сергій Риков зібрав трудовий колектив на збори, куди увірвалася група озброєних людей в масках і намагалася залякувати лікарів, погрожувати їм розправою. Головний лікар Риков повідомив співробітникам, що це він запросив людей зі зброєю і представив їх як членів "Правого сектору". Про цю конфліктну ситуацію тоді розповів у своєму акаунті в Facebook один з лікарів Центру Хассан Фархат.

Пізніше з'ясувалося, що активістів "Правого сектору" не було серед бійців, що прибули в Центр. Керівництво "Правого сектору" офіційно це підтвердило. Озброєні люди виявилися співробітниками охоронної фірми, яку найняв головлікар Риков.

У зв'язку зі спробами тиску на персонал, нелюдськістю керівництва Центру, звідти звільнилися всесвітньо відомі професори Микола Сергієнко та Юрій Кондратенко. Нагадаємо, саме Микола Сергієнко першим в Україні винайшов, впровадив у виробництво і застосував на практиці штучний кришталик ока.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся