ВР виконала свої зобов'язання, проголосувавши за закон про НКРЕКП, - Кононенко

НовиниЕнергетика    22.09.2016 - 23:43
Фото: Ігор Кононенко
Фото: Ігор Кононенко

Верховна Рада (ВР) виконала свої зобов'язання, проголосувавши за закон про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Про це заявив народний депутат України Ігор Кононенко.

Відзначимо, 14 липня в прямому ефірі телеканалу NewsOne заступник керівника фракції БПП в парламенті Ігор Кононенко взяв на себе зобов'язання неодмінно провести цей законопроект через парламент восени.

"Сьогодні в першому читанні ми проголосували за закон про ринок електроенергії, у другому читанні і в цілому за багатостраждальний закон про НКРЕКП. Таким чином Україна виконала свої зобов'язання і це відкриває можливості для отримання макрофінансової допомоги в розмірі понад 600 млн євро. Сьогодні всі депутати, які голосували, і навіть ті, хто критикував цей законопроект, великі молодці. Ми прийняли дуже важливе рішення в енергетичній сфері", - прокоментував ситуацію Кононенко.

Як зазначалося, законопроектом визначаються повноваження національної комісії. Серед них - моніторинг тарифів на ринках регулювання, накладення штрафів на енергокомпанії, зокрема, за порушення ліцензійних умов та анулювання ліцензії. Закон передбачає, що повна ротація складу комісії системно буде відбуватися протягом 1,5 року.

"Для споживача цей законопроект, в першу чергу, прозорість, на мій погляд, це важливо і для суспільства в цілому. Ринок і конкуренція впливають на зниження цін. У результаті на основі закону будуть створені ринкові умови і по-справжньому запрацює ринок електроенергії, що, я сподіваюся, призведе до формування справедливих і більш низьких тарифів. Найближчим п'ять років, коли ми повністю перейдемо на забезпечення газом українського видобутку, ми не будемо більше залежні від зовнішніх чинників і це дозволить істотно знизити тарифи", - уточнив Кононенко.

Також відзначалося, що прийнятий законопроект знижує вплив президента на НКРЕКП і забезпечує планову ротацію членів комісії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся