Рада планує передбачити компенсації на харчування дітей-чорнобильців

Фото: Верховна Рада (РБК-Україна)
Фото: Верховна Рада (РБК-Україна)

Прийняття закону не потребує додаткових витрат з держбюджету

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №6230 "Про внесення змін до закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо виплати грошової компенсації на харчування дітей)", передає кореспондент РБК-Україна.

За документ проголосували 252 парламентаря.

"Учням загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, студентам коледжів та технікумів (училищ), розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітям з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачується грошова компенсація вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я у порядку", - сказано у тексті проекту.

Вказано, що виплати будуть і для дітей, які були евакуйовані із зони відчуження, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, і для тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до відселення і які не харчуються у їдальнях зазначених вище навчальних закладів, а також за всі дні, коли перелічені особи не відвідували ці заклади, до досягнення ними повноліття.

Наголошується, що прийняття закону не потребує додаткових витрат з держбюджету, адже такі виплати будуть забезпечені в межах видатків за бюджетною програмою "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Так, даний законопроект нардепи розглядали по повній процедурі. Автори проекту наполягали на тому, щоб документ був відправлений на доопрацювання, однак у підсумку парламентарі дійшли згоди, що проект буде проголосований за основу і доопрацьований до другого читання.

Нагадаємо, з жовтня 2017 року мінімальна пенсія ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС зросла на 11%.