ВР створила ТСК щодо газових угод між "Нафтогазом" та "Газпромом" за часів прем'єрства Ю.Тимошенко (доповнення)

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 17 березня, в ході ранкового засідання, ухвалити за основу та в цілому проект постанови про утворення тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" за часів прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України. Відповідний документ (№8240 від 16.03.2011р.), ініційований народним депутатом Інною Богословською, підтримали 256 народних депутатів.

Згідно ухваленої постанови:

1.ТСК утворюється з метою розслідування обставин підписання газових угод між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України;
- ТСК "розслідує обставини виникнення заборгованості промислово-фінансової корпорації "Єдині Енергетичні Системи України" перед Міністерством оборони Російської Федерації в сумі 198 млн дол. США та перед ВАТ "Газпром" в сумі 84 млн дол. США та надання державних гарантій про їх погашення;
- ТСК розслідує "обставини проведення переговорів, погодження умов і підписання Контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 рр. та контракту про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" від 19 січня 2009 рр. на предмет наявності ознак державної зради в діях колишнього прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко".

2. До складу ТСК входить дев'ять народних депутатів України, при цьому забезпечується представництво не менш як по одному народному депутату України від кожної депутатської фракції.
3. Головою ТСК обрано народного депутата України Інну Богословську , заступником голови - народного депутата України Юрія Литвина (фракція «Народної Партії»).
4. Термін діяльності ТСК - один рік з дня прийняття цієї постанови.
5. Звіт ТСК має бути заслуханий на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше тримісячного терміну з дня прийняття цієї постанови.

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся