ua ru

ВР зменшила план випуску ОВДП у 2014 р. для придбання акцій додемісії "Нафтогазу" на 3,8 млрд грн

Верховна Рада України зменшила план випуску у 2014 р. ОВДП для придбання акцій додемісії НАК "Нафтогаз України" на 3,8 млрд грн. - до 11 млрд 066 млн 400 тис. грн.

Верховна Рада України (ВР) зменшила план випуску у 2014 р. ОВДП для придбання акцій додемісії НАК "Нафтогаз України" на 3,8 млрд грн. - до 11 млрд 066 млн 400 тис. грн. Це випливає з висновку комітету ВР з питань бюджету щодо законопроекту № 3000 "Про державний бюджет України на 2014 р.", текст якого є в розпорядженні РБК-Україна.

"Надати право Кабінету міністрів України здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики в межах обсягів, встановлених у додатку № 2 до цього закону, у сумі 11 млрд 066 млн 400 тис. грн з подальшим придбанням у державну власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"", - йдеться у висновку комітету.

Крім того, Рада доручила спрямувати 3 млрд грн для проведення розрахунків за природний газ з НАК "Нафтогаз України" у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України.

Нагадаємо, згідно попереднім варіантом проекту закону "Про державний бюджет України на 2014 р., який був підготовлений Кабміном, уряд повинен був здійснити випуск у сумі 14 млрд 866 млн 400 тис. грн. з подальшим придбанням у державну власність в обмін на ці облігації "Нафтогаз України".

Нагадаємо, народні депутати України сьогодні схвалили без обговорення законопроект № З000 "Про державний бюджет України на 2014 р.". За відповідне рішення проголосували 249 народних депутатів.

Голова комітету з питань бюджету Євгеній Гєллєр запропонував врахувати кілька додаткових пропозицій до законопроекту, зокрема зміни редакцій низки статей і зазначив, що для врахування цих пропозицій необхідно уточнити відповідні показники доходів і видатків за загальним і спеціальним фондами, збалансувавши показники загального фонду за рахунок збільшення зовнішніх запозичень з відповідним корегуванням показників дефіциту і державного боргу.