ua en ru

ВР підтримала закон про відповідальність при закупівлі оборонної продукції з пропозиціями президента

ВР підтримала закон про відповідальність при закупівлі оборонної продукції з пропозиціями президента Фото: Володимир Гройсман

За відповідне рішення проголосували 227 нардепів при 226 мінімально необхідних

Верховна Рада України підтримала законопроект № 1793 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництво, реалізацію, придбання продукції, робіт та послуг, що призвело до створення реальної або потенційної загрози національній безпеці України у воєнній сфері" з пропозиціями президента України.

За відповідне рішення проголосували 227 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Так, Законом встановлено кримінальну відповідальність за придбання продукції, робіт та послуг оборонного призначення, що не відповідають встановленим стандартам та вимогам технічних регламентів, якщо такі дії призвели до загрози заподіянню шкоди обороноздатності держави, чи якщо вони вчинені організованою групою або призвели до тяжких наслідків.

Зокрема, порушення службовою особою законодавства у сфері підтвердження відповідності, виготовлення, виробництва, реалізації, придбання продукції, робіт або послуг оборонного призначення, або продукції речового, матеріально-технічного забезпечення для Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, всупереч встановленим законодавством України правилам, стандартам або технічним регламентам у військовій сфері караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років.

При цьому такі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або якщо вони призвели до заподіяння матеріальної шкоди, яка у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, зриву виконання військовим підрозділом (частиною, кораблем) оперативного (бойового) завдання або тяжких тілесних ушкоджень, загибелі людей або інших тяжких наслідків караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначимо, що голова держави наполягав на узгодженні строків набрання чинності нормами про запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства в означеній сфері та завершення заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції, робіт і послуг оборонного призначення.

Таким чином, закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього закону.

Кабінету міністрів України доручено протягом місяця вжити заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції оборонного призначення, а також продукції речового, матеріально-технічного забезпечення для військових формувань.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада України скасувала законопроект № 2561 "Про органи внутрішніх справ". За скасування законопроекту проголосували 166 нардепів при 226 мінімально необхідних, а за подолання вето президента - 91 з 300 необхідних.