ВР планує зробити обов'язковим обладнання будівель лічильниками тепла і води

ВР планує зробити обов'язковим обладнання будівель лічильниками тепла і води
Фото: Андрій Парубій

Після голосування Парубій закрив засідання Ради

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4901 "Про комерційний облік комунальних послуг". За документ проголосували 238 парламентарів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, документом пропонується визначити основні засади забезпечення комерційного обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання і забезпечення відповідної облікової інформації споживачів таких послуг.

Проект передбачає обов'язкове обладнання всіх будівель, які приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії і води. Саме такі вузли обліку будуть використовуватися для комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Згідно із законопроектом, обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов'язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж в термін: нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 года; житлових будинків - до 1 жовтня 2018 року.

Крім того, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, законопроект передбачає обов'язкову установку індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподільників теплової енергії), які використовуються для розподілу показань будинкового приладу обліку: в нежитлових будівлях - до 1 жовтня 2017 роки; в житлових будинках - до 1 жовтня 2018 року.

Проектом також пропонується заборонити приєднання до вищезазначених зовнішніх мереж побудованих будівель, не обладнаних приладами обліку згідно з його вимогами.

Передбачається встановити, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої та питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку, а також прямо встановити правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (в разі багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача). Законопроект визначає гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.

Після цього спікер ВР Андрій Парубій закрив вечірнє пленарне засідання парламенту.

"У нас сьогодні був важкий день ... Вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України я оголошую закритим", - сказав він.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, що 56% житлових будинків по країні обладнані лічильниками тепла.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся