Вперше за останні 70 років в Ужгородській школі відбулася єврейська весільна церемонія

П'ятниця 07 червня 2013 11:53

Вперше за останні 70 років у Ужгородскоq синагозі (в якій зараз розміщується Закарпатська обласна філармонія) проведено хупу - єврейську весільну церемонію.

З цього приводу в Ужгород прибув головний рабин Центральної, Північної та Західної України Шлоймо Вільгельм. У весільній церемонії взяв участь також головний рабин Закарпаття Менахем Мендел Тайхман, гості з Ізраїлю, Росії, Молдови та інших країн СНД. Вони привітали молоду пару - ужгородця Гозда Давида Шлоймо і Сюмбелли Ханну-Шуламит з Єрусалиму.

Єврейський шлюб укладають за звичаєм під спеціальним навісом - хупою, яка символізує спільний дім для нової сім'ї. Тому слово "хупа" у євреїв є синонімом весілля.

Молодий підписує документ (ктубу), в якому обіцяє піклуватися про свою дружину, забезпечувати "їжею, одягом і всім необхідним і жити з нею як людина, згідно звичаям".

Читайте також: "Синагога в Ужгороді"

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся