Війна в Сирії: війська Асада продовжили наступ в Алеппо

НовиниНадзвичайні події    09.10.2016 - 17:42
Фото: руїни Алеппо
Фото: руїни Алеппо

Урядові сили готуються до вирішальної наземної наступальної операції

Урядові війська Сирії 9 жовтня продовжили просування кварталами східного Алеппо, підконтрольного опозиційним угрупованням. Сутички у місті тривають на тлі провалу голосування в Раді Безпеки ООН щодо резолюції, яка відкрила б дорогу перемир'ю: були заблоковані і французький, і російський проекти, передає DW.

"Усю ніч тривали зіткнення на землі та авіаційні атаки, вони продовжилися і в неділю", - повідомив голова Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини Рамі Абдель Рахман.

За його даними, сили режиму захопили, зокрема, одне з перехресть у північно-західній частині міста. Наближені до уряду Асада ЗМІ пишуть про підготовку "важливої та вирішальної наземної наступальної операції".

Водночас дослідницька група IHS опублікувала дані щодо авіарейдів російської армії проти радикалів "Ісламської держави" (ІД). Виявилося, що їхня кількість падає - у першому кварталі 2016 року частка авіаударів Росії проти ІД склала 26% від усіх операцій РФ у Сирії, у другому - 22, а в третьому - 17%.

"Пріоритет Росії - військова підтримка уряду Асада та, найвірогідніше, перетворення сирійської війни з багатосторонньго конфлікту у двобій між урядом та джихадистами, на кшталт ІД", - резюмував аналітик із питань РФ Алекс Кокчаров.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики так званої "Ісламської держави" втратили чверть територій у Сирії та Іраку з січня 2015 року.

On Top