Відновлювати зруйнований Донбас потрібно за рахунок країни-агресора, - Данилюк

Відновлювати зруйнований Донбас потрібно за рахунок країни-агресора, - Данилюк
Фото: Олександр Данилюк (прес-служба)

Данилюк зазначив, що збитки України через війну на Донбасі становлять десятки трильйонів доларів

Лідер "Спільної справи" Олександр Данилюк вважає, що відновлювати зруйнований Донбас потрібно за рахунок країни-агресора. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю Данилюка виданню Gazeta.ua.

За його словами, Росія намагається використовувати нову владу, щоб не платити за рахунками. Вын переконаний, що в умовах воєнного конфлікту, країна-агресор повинна компенсувати шкоду, заподіяну державі і його громадянам.

"Якщо підемо шляхом, який підтримують партії капітуляції (які говорять про переговори з РФ), юридично Росія не буде вважатися агресором. Донбас буде сприйматися як внутрішньоукраїнський конфлікт. Тоді компенсаціями мільйонам постраждалих людей і відновленням зруйнованого майна доведеться займатися українському уряду, тобто, громадянам. Кожен українець повинен буде заплатити мінімум по 50 тис. доларів на відбудову Донбасу і значно більші гроші відшкодувати біженцям, переселенцям, жителям окупованих територій, учасникам бойових дій з обох сторін. Тобто, Україна свідомо відмовляється від компенсацій і приймає на себе функцію відповідальної сторони. Це небезпечно", - заявив Данилюк.

Данилюк зазначив, що збитки через війну на Донбасі становлять десятки трильйонів доларів.

"Ірак напав на Кувейт. Війна тривала 2 дні. Близько 200 людей загинули. Ірак виплачує Кувейту 469 мільярдів доларів як державі, окремо - приватним особам, постраждалим компаніям. А коли говоримо про більш 5 років війни, велика кількість убитих, зруйновану інфраструктуру, переселенців - це десятки трильйонів доларів завданих Україні збитків. Росія істотно меншими грошима з допомогою нових політиків може отримати домовленості щодо конфлікту на Донбасі, які нівелюють її борги перед Україною. Це створить передумови для зняття міжнародних санкцій проти Кремля", - додав він.

"Стратегія нанесення Росії фінансових і економічних збитків могутніше санкцій. Вона може бути аргументом України в переговорах з РФ про звільнення територій, припинення агресії. Також це був би аргумент для партнерів підтримувати нас. Цей важіль, разом з початком переговорів у Будапештському форматі, міг би дати результати - досягнення миру на українських умовах", - каже Данилюк.

Раніше Олександр Данилюк заявляв, що очолюваний ним громадський рух "Спільна справа", має намір об'єднатися на парламентських виборах з всеукраїнським громадським рухом "Сила права" Андрія Сенченка, щоб протидіяти російському реваншу. "Сила права" - з 2014 року об'єднує дипломатів, фахівців з безпеки і міжнародного права. Рух працює над міжнародним визнанням РФ як агресора і над відшкодуванням збитків, заподіяних російською збройною агресією.

Олександр Данилюк - один з лідерів Революції гідності, екс-кандидат в президенти України. З початком війни зосередився на національній безпеці і обороні. У 2014 році - радник міністра оборони. Брав участь у бойових діях на Донбасі. Спеціалізується на національній безпеці та протидії російській гібридній агресії - читав лекції в Національному університеті оборони США, Школі спеціальної війни імені Кеннеді.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся