ua ru

Військові частини і підрозділи ЗСУ забезпечені медмайном на 85%, - Генштаб

Військові частини і підрозділи Збройних сил України забезпечені медичним майном на 85%. Про це в ході брифінгу заявив виконуючий обов'язки спікера Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов, передає кореспондент РБК-Україна.

"В тому числі лікарськими засобами на 88%, перев'язувальними засобами на 92%, витратним медичним майном на 73%, медичною апаратурою і обладнанням на 79% і на 87% шафами невідкладної медичної допомоги", - сказав Селезньов.

"Зараз відбуваються зміни в закон України про держбюджет на 2015 рік, яким передбачається збільшити витрати на закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення на 100 млн грн", - додав спікер.

Крім цього, за його словами, на рахунок Міністерства оборони України в рамках акції "Підтримай українську армію" для медичного забезпечення, в якості благодійної допомоги надійшло близько 13 млн грн, які розподілені безпосередньо з військово-медичних клінічних центрах та військових госпіталях для закупівлі лікарських засобів першої необхідності і проведення протиепідемічних і санітарно-гігієнічних заходів.

Також, за його словами, військові медичні установи продовжує надходити благодійна допомога у матеріальному вигляді.

"Станом на сьогодні, закладу військової медицини отримали лікарські засоби та медичне обладнання на загальну суму близько 67 млн грн, а саме ліків і витратного медичного майна на суму понад 36,5 млн грн, медичного обладнання на суму близько 30,5 млн грн", - розповів Селезньов.

Нагадаємо, за даними Міністерства оборони України, медичне забезпечення Збройних сил України відстає на 40-50 років і вимагає змін.