ua en ru

У "Заступ" купує будинки для переселенців на кошти агромагнатов, - експерт

Всеукраїнське аграрне об'єднання "Заступ" проводить реалізацію благодійного проекту "Затишна оселя", мета якого - забезпечити біженців з Донбасу житлом на території мирних регіонів. Про це повідомила керівник об'єднання Ірина Синявська.

"У наших селах пустує багато гарних будинків, в той час як біженці зі сходу України тісняться в гуртожитках, на аварійних базах відпочинку. Ми вирішили допомогти біженцям і викупити для них житло. Сподіваємося, це стане прикладом і для інших організацій, яким не байдужа доля українців, що опинилися під перехресним вогнем", - заявила Синявська.

В організації повідомили, що перший сільський будинок на Полтавщині "Заступ" подарував багатодітній родині Гупало з Луганщини.

Разом з тим, політологів і експертів аграрного ринку зацікавило, з яких джерел об'єднання бере кошти на придбання житла для біженців.

Економіст Андрій Новак вважає, що благодійність "Заступа" фінансують великі аграрні холдинги і їх власники.

"Точно сказати важко, адже фінансування відбувається не в публічній площині. Але у мене і у моїх колег є припущення, що це власник компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський. Таким чином, він намагається здобути вплив в новій Верховній Раді", - заявив Новак.

Експерт додав, що великим аграрним компаніям вкрай важливо мати сильне лобі у складі Верховної Ради, оскільки зараз сільськогосподарський бізнес втратив і без того хиткі позиції: ринок Митного союзу закрився, а європейський стійко захищається від імпортних товарів.

Експерти зазначають, що з наступного року уряд планує позбавити АПК пільгового оподаткування. "Щоб повернути законодавчу базу на свою сторону, агромагнати будуть заводити в парламент своїх людей, в тому числі через ВО "Заступ", - підкреслюють вони.

Нагадаємо, раніше політолог і журналіст Володимир Цибулько у своєму блозі писав, що за ВО "Заступ" можуть стояти агромагнати Юрій Мельник, Олег Бахматюк або Євген Сігал.