ua ru

У Львові відкрилася фотовиставка "Народ книги"

В Українському католицькому університеті 2 жовтня відкрили фотовиставку "Народ книги", яка ілюструє основні моменти життя єврейської общини.

В Українському католицькому університеті 2 жовтня відкрили фотовиставку "Народ книги", яка ілюструє основні моменти життя єврейської общини.

У Відкриття фотовиставки відбулося 2 жовтня в Українському католицькому університеті.

На виставці представлені роботи Бориса Бухмана, Романа Віленського, Віталія Оплачка, Євгенії Ільїної і Шломо Нізіна. Вступне слово сказав керівник Благодійного Фонду "Карітас-Одеса УГКЦ" отець Василь Колодчин також були запрошені представники єврейської общини.

Ця виставка організована БФ "Карітас Одеса УГКЦ" і вперше представлена під час першого Дня юдаїзму, який відзначили 17 січня цього року в місті Одесі. Фото ілюструють основні моменти з культурного та релігійного життя української єврейської спільноти: Бріт-Міла (обрізання), хупа (весілля), Ту Бі-Шват (Новий рік дерев), читання, переписування і внесення до синагоги Тори та деякі інші. Загалом виставка налічує 61-ну фотографію.

"Сьогодні ми з радістю відкриваємо цю виставку для львів’ян та гостей VI Екуменічного Соціального Тижня, який проходить під гаслом "Відмінності та повага", – зазначив о. Василь Колодчин. Він також наголосив на взаємозв’язку Церкви, Божого Народу Нового Завіту з єврейським Народом: "Блажений Папа Іван Павло II назвав юдеїв нашими "старшими братами у вірі". Це не лише гарний вислів. Народ Ізраїля був тим, хто перший розпізнав голос Єдиного Бога і відповів Йому в акті віри. Ми називаємо єврейського праотця Авраама і нашим отцем віри, бо вчимось в нього безумовної довіри Всевишньому. Приклади єврейських пророків і повчання мудрих скеровані також і до нас, їх досвід віри повчає і нас".