ru ua

Влада Танзанії зажадала 190 млрд доларів від золотошукача за несплату податків

Влада Танзанії зажадала 190 млрд доларів від золотошукача за несплату податків Фото: золото (pixabay.com)

Сума вдвічі більше, ніж обсяг податків, які 5 найбільших золотошукачів світу заплатили з 2000 року

Уряд Танзанії вимагає від золотодобувної компанії Acacia Mining Plc оплатити 40 млрд податків, а також відсотки і пені на 150 млрд доларів, повідомляє Bloomberg.

Так, влада країни вважає, що компанія приховала частину доходів від експорту золота, видобутого на двох шахтах з 2000 року по 2017 рік. Загальний обсяг вимог - 190 млрд доларів - дорівнює доходам компанії за 200 років.

При цьому в компанії підкреслили, що Acacia задекларувала всі доходи. Акції компанії впали у вівторок, 25 липня, на 17%, досягнувши найнижчого рівня з грудня 2013 року. Так, за три дні вартість компанії зменшилася на 42%.

Зазначено, що в березні уряд Танзанії заборонив експорт необробленого золота і міді. В Acacia заявили, що через це компанія втрачає 1 млн доларів доходів щодня. Після цього влада заявила, що компанія вела свою діяльність у країні нелегально, і звинуватили її в ухиленні від сплати податків.

Підкреслюється, що за словами аналітика компанії Investec Plc Хантера Хіллкоута, витребувані Танзанією 40 млрд податків - це вдвічі більше, ніж обсяг податків, які п'ять найбільших золотошукачів світу заплатили з 2000 року.

Нагадаємо, в травні повідомлялося, що світовий попит на золото різко знизився.