Влада США отримала дозвіл ООН на розморожування 1,5 млрд дол. активів Каддафі

НовиниПолітика    26.08.2011 - 00:47

Влада США досягла можливості розморозити 1,5 млрд дол. активів лівійського лідера Муаммара Каддафі. Як повідомив представник американської місії Організації Об'єднаних Націй Марк Корнблау, відповідну угоду було досягнуто з Південною Африкою, яка раніше була проти цієї ініціативи. За його словами, йдеться про активи лідера Джамахірії в американських банках, передає Associated Press.

Він уточнив, що Вашингтон тепер може виділити ці кошти на гуманітарні потреби опозиції.

Нагадаємо, 24 серпня Південно-Африканська Республіка (ПАР) заблокувала в Раді Безпеки ООН прийняття представленої США резолюції, яка передбачала розмороження активів лівійського уряду в розмірі 1,5 млрд дол., пояснивши свою позицію тим, що ПНР не визнана сусідніми африканськими країнами в якості єдиного легітимного органу влади в Лівії.

У лютому 2011 р. в Лівії спалахнула громадянська війна, яка розколола суспільство на супротивників і прихильників Каддафі. 17 березня 2011 р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії уряду Лівії здійснювати польоти над територією країни. Потім в лівійський конфлікт втрутилася міжнародна коаліція, яка почала завдавати удари по військових і промислових об'єктах, що знаходяться під контролем сил Каддафі. Через деякий час командування коаліцією перейшло до НАТО.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top